HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Právní důvody zpracování osobních údajů

Informace o zpracování osobních údajů o osobách vstupujících do objektů v areálu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

V souladu s ustanovením § 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, tímto Hasičský záchranný sbor Jihočeského  kraje  informuje o tom, že provádí zpracování osobních údajů, které mu ukládá zvláštní zákon a také zpracování osobních údajů, kterých je třeba k uplatnění práv a povinností vyplývajících ze zvláštního zákona.

O osobách vstupujících do areálu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (s výjimkou příslušníků a občanských zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje) je členem ostrahy vedena evidence v Knize návštěv areálu HZS JčK, která obsahuje tyto údaje: příjmení, číslo občanského průkazu, čas příchodu a odchodu, navštívená osoba a číslo karty přístupového systému. Tyto údaje jsou uchovávány dle Pokynu krajského ředitele, kterým se vydává Spisový a skartační řád HZS JčK, a to maximálně po dobu 12 měsíců, poté jsou znehodnoceny způsobem, který znemožňuje identifikaci jejich původního obsahu.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje provozuje v areálu kamerový systém, který je zaměřen především na monitorování perimetru areálu, venkovních prostor (parkoviště, výjezdová plocha), dále pak vnitřní prostory v objektech (chodby). Informační tabulka o monitorování kamerovým systémem je umístěna u vstupu do areálu HZS JčK. Bližší informace o kamerových systémech podle § 11 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, lze žádat na právním a organizačním oddělení Krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

vytisknout  e-mailem