HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Havarovaného řidiče museli hasiči vyprošťovat. Aktualizace.

(10. 1. 2020) Ve 4:03 hodin přijalo krajské operační středisko HZS kraje informaci o dopravní nehodě na 262,5 km dálnice D1 ve směru na Brno. Podle dostupných informací se na místě nacházela zraněná a zaklíněná osoba. K události proto okamžitě vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž. 

Hasiči byli na místě do osmi minut. Jak bylo velitelem potvrzeno, dodávkový automobil zde narazil zezadu do posypového vozu a následně do svodidel. Jednotka zajistila místo nehody a pomocí hydraulického zařízení postupně vyprostila zaklíněného řidiče z vraku vozu. Ten byl následně se zraněním odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. K žádnému dalšímu zranění naštěstí nedošlo. Ve směru na Brno byla dálnice úplně uzavřena.

Po dobu vyšetřování nehody prováděla jednotka asistenci policii a nasvětlení prostoru havárie. V 5:38 hodin byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem.

Aktualizace:

7:00 hod.

Jednotka zlikvidovala úniky provozních kapalin z vraku vozu, který bude odvezen odtahovou službou. Po provedení úklidu povrchu komunikace bylo místo havárie předáno policii a správci komunikace. Po přibližně třech hodinách zásahu se hasiči vrátili zpět na svou základnu. 

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem