HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina slavnostně převzal techniku spolufinancovanou z Integrovaného operačního programu

V neděli v průběhu 15. ročníku festivalu hasičských dechových hudeb a dnů záchranářů došlo ke slavnostnímu předání techniky, která byla pořízena z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu.  

Projekt byl realizován v letech 2013 – 2015 se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu. Celkové náklady projektu jsou ve výši 19.833.500,- Kč, přičemž spolufinancování Evropské unie činí 85 % způsobilých výdajů projektů.
 
Hlavním cílem projektu bylo zvýšení kvality řešení mimořádných událostí (efektivní zásah) a zlepšení podmínek na místě zásahu působením Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, jehož posláním je záchrana životů osob, zvířat, majetku a ochrana životního prostředí, jako segmentu systému ochrany obyvatelstva.
 
Uvedeného cíle bylo dosaženo pořízením takové moderní, techniky, technologií a věcných prostředků pro Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina, které umožní zvýšení efektivity, akceschopnosti a mobility při zásahové činnosti a zlepší podmínky na místě zásahu.
 
Projektem byla pro Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina pořízena následující technika, technologie a věcné prostředky:
Velitelský automobil, terénní vozidlo SxS s příslušenstvím, užitkový automobil, kontejnerový nosič M (střední), tlakové lahve k IDP, protichemické ochranné oděvy typu 1a, zásahový radiometr, mobilní infračervený spektrometr, dekontaminační sprcha, pračka a sušič, termokamera pro hasiče, těžká vyprošťovací sada na dopravní nehody.
 
 
Technika pořízená v rámci projektu se již mnohokrát osvědčila v praxi při řešení mimořádných událostí.
 
Dříve vydané tiskové zprávy: http://www.hzscr.cz/clanek/vozovy-park-vysocinskych-hasicu-se-rozrostl-o-osobni-a-uzitkove-automobily.aspx
 
Více o projektu:
http://www.hzscr.cz/clanek/informacni-servis-projekty-projekty-operace-technika-technologie-a-prostredky-hzs-cr-pro-efektivni-zasah.aspx
Více o Integrovaném operačním programu:
www.strukturalni-fondy.cz/iop
www.kvalitazivota.eu
 

Foto z předání techniky:

 

DSC_4138.JPG

DSC_4137.JPG

DSC_4137.JPG

DSC_4132.JPG

DSC_4092.JPG

DSC_4091.JPG

DSC_4088.JPG

DSC_4082.JPG

DSC_4074.JPG

DSC_4037.JPG

vytisknout  e-mailem