HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičský potěr změřil své síly

(18.9.2016) V sobotu 17. září se uskutečnil XIII. ročník pohárové soutěže O putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje. 

Dějištěm sportovního klání se stal areál fotbalového hřiště v obci Šumice na Uherskohradišťsku. Na start soutěže podle směrnic hry Plamen se postavilo 13 družstev starších a 11 družstev mladších žáků z celého našeho kraje. Mladí hasiči soutěžili ve dvou disciplinách, štafetě požárních dvojic a požárním útoku. Jejich nasazení a touho po vítězství nijak nezhatilo ani deštivé počasí, které se stalo neplánovanou kulisou celé soutěže. Po celodenním sportovním klání se na stupeň nejvyšší postavili starší žáci z Prostřední Bečvy a mladší žáci z Oznice (celkové výsledky najdete na webových stránkách OSH Zlín v sekci soutěže).

Mimo putovních pohárů a řady dalších cen čekal na vítěze i jeden zcela unikátní dar. Tím byla novinka profesionálních hasičů HZS ČR kniha Hasičských pohádek (http://www.hzscr.cz/clanek/hzs-zlinskeho-kraje-menu-informacni-servis-zpravodajstvi-2016-hasici-budou-cist-detem-vlastni-pohadky.aspx). Tu osobně vítězům přivezl ředitel HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který se celé soutěže osobně účastnil. Mimo současného ředitele krajských profesionálních hasičů se na sportovní klání mladých hasičů přišla podívat i bývalá ředitelka HZS Zlínského kraje paní Ing. Jarmila Čičmancová Ph.D., která tuto soutěž v minulosti vždy podporovala. Soutěžící přišel podpořit také starosta Šumic Ing. Josef Jančář.

Výbornou atmosféru soutěže podpořila i ukázka „starších pánů hasičů“ jak se soutěžilo a cvičilo v šedesátých letech minulého století.

Závěrem připomeneme, že pořadatelem soutěže byly KSH Zlínského kraje spolu s HZS Zlínského kraje a organizátory OSH Uherské Hradiště a SDH Šumice

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: OSH Zlín

vytisknout  e-mailem