HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči znovu odstraňovali nalomené a popadané stromy.

V dopoledních hodinách zasahovaly jednotky hasičů u osmi událostí na Zlínsku, Kroměřížsku a Vsetínsku. 

I dnes vyjížděly jednotky profesionálních hasičů na místa hlášených pádů stromů nebo místa, kde možné pády stromů ohrožovaly majetek občanů nebo provoz na komunikacích.
 
Jako první byli v 07:28 hodin vysláni hasiči centrální stanice Zlín. V části města Zlín – Jaroslavice došlo k pádu vzrostlého dubu přes příjezdovou komunikaci k místní chatové oblasti.
 
Od 07:44 hodin zasahovali profesionální hasiči ze Vsetína v obci Ratiboř, kde hrozil pád stromu na rodinný dům. Po kontrole místa bylo velitelem zásahu vyhodnoceno případné pokácení jako rizikové, které bude nutné provést specializovanou firmou. Hasiči proto místo zabezpečili páskou a vrátili se zpět na svou stanici. Po příjezdu specializované firmy bylo zjištěno, že strom bude nutné zabezpečit těžkou technikou. Příjezd těžkých automobilních jeřábů hasičů přímo na místo však nebyl možný. Nakonec se podařilo zabezpečit plošinový automobil a traktor s jejichž využitím hasiči, kteří se na místo vrátili, strom pořezali.
 
K dalšímu zásahu vyjela v 07:35 hodin jednotka hasičů z Bystřice pod Hostýnem. V Rajnochovicích došlo k pádu stromů na elektrické vedení.
 
Popadané stromy v areálu průmyslového podniku v Zubří na Vsetínsku odstraňovali po půl osmé také místní podnikový hasiči.
 
Před osmou hodinou vyjeli k odstranění stromu vyvráceného na střechu domu a elektrické vedení v obci Spytihněv profesionální hasiči z Otrokovic a místní dobrovolní hasiči. S využitím automobilní plošiny a jeřábu byl strom odstraněn.
 
Zlomenou větev hrozící pádem na komunikaci  u Morkovic – Slížan odstranili před devátou hodinou profesionální hasiči z místní stanice HZS Zlínského kraje.
 
Jednotka dobrovolných hasičů z Koryčan zase odstraňovala spadený strom na komunikaci ve směru na část obce Lískovec. Zásah zabral hasičům asi dvacet minut a byl ukončen v deset hodin.
 
K zatím poslednímu zásahu vyjela (stejně jako k tomu prvnímu) jednotka hasičů centrální stanice Zlín v 12:10 hodin. Na ulici Hradská došlo k pádu stromu na zaparkovaný osobní automobil. Stejně jako v ostatních případech hasiči strom pořezali a jeho zbytky uklidili.

 

Autor: por. Bc. Libor Netopil - tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem