HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči změřili své síly v požárním sportu

(14.6. 2018) Ve čtvrtek proběhl již XVIII. ročník krajského kola soutěže v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a hasičských záchranných sborů podniků Zlínského kraje. 

Tentokrát se soutěž uskutečnila v prostorách stanice profesionálních hasičů v Uherském Brodu. Zde se na start postavila družstva profesionálních hasičů územních odborů Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, hasičů podniku DEZA a.s. Valašské Meziříčí a tradičně jako hosté přijeli změřit síly i profesionální hasiči HaZZ Trenčínského kraje. Účast slovenských kolegů patří již každoročně k dlouholeté tradici našeho kraje. Stejně tak hostují profesionální hasiči Zlínského kraje na soutěžích pořádaných slovenskými kolegy.

Po slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, starosta města Uherský Brod Ing. Patrik Kunčara, starosta Krajského sdružení Čech, Moravy a Slezska Josef Bernátík a krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, se naplno rozjelo sportovní klání ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě na 4x100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

Po celodenním měření sil v celkovém součtu vyšlo nejlépe družstvo z Územního odboru Zlín. Na druhém místě v celkovém pořadí skončili hasiči z Územního odboru Uherské Hradiště a třetí bronzovou medaili si odnesli hasiči podniku DEZA a.s. Valašské Meziříčí.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem