HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči ze Zlínského kraje celou noc zasahovali u rozsáhlého požáru u lesní školky na Vsetínsku. Aktualizace

(06.03.2019) Ve středu krátce po osmé hodině večerní přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v prostoru u lesní školky u obce Podolí v místě zvaném Čertův kámen na Vsetínsku. Postupně byly na místo vyslány profesionální i dobrovolné jednotky hasičů z nejbližšího okolí. 

Po příjezdu prvních jednotek na místo hlášeného požáru hasiči průzkumem zjistili, že se v místě nachází více ohnisek, která rozfoukává do okolí velmi silný vítr. První odhady zasažených ploch byly okolo 100 x 100 metrů. Díky větru se však požár rychle šířil dál a zasáhl další stovky metrů vymýcené stráně.  Proto si velitel zásahu postupně na místo volal další posilové jednotky s cisternami. 

Během krátké doby od ohlášení požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a o pár minut pozdějí třetí stupeň, kdy v místě požáru s ohněm bojovalo již sedmnáct jednotek hasičů ze širokého okolí. Zásah komplikoval nejen silný vítr, ale i špatně dosupný terén pro těžkou techniku. Vodu hasiči do míst zásahu vozili kyvadlově z nejbližších obcí. Vítr neustále rozfoukával oheň na další místa. Proto si velitel zásahu vyžádal další posilové jednotky. V místě tak zasahovalo celkem dvaadvacet jednotek a sedmadvacet zásahových vozidel. Krátce před půlnocí byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu.

Po téměř sedmi hodinách hašení měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Na místě však stále hasily dvě desítky jednotek hasičů. Až po čtvrté hodině ranní velitel zásahu začal postupně redukovat síly a prostředky a jednotky se začaly vracet zpět na své stanice.

Dnes ráno bylo požářiště předáno majiteli a poslední zasahující jednotky se vrátily na stanice. 

Šetření příčiny vzniku požáru si převzal vyšetřovatel hasičů. 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem