HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahují více u dopravních nehod než požárů

Od nás víte, že hasiči více než k požárům, vyjíždějí velmi často k dopravním nehodám. Ty se na celkovém počtu událostí podílí zhruba 20 %. Dopravní nehoda je událost související s provozem dopravního prostředku v pohybu, při níž došlo k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku. Druh dopravní nehody se zatříďuje podle převažujícího charakteru nehody – tedy dopravní nehoda, železniční nehoda nebo letecká nehoda.

Jen za tento týden, tedy od pondělí do soboty, vyjížděli hasiči celkem k 10 nehodám, při nichž museli vyprostit zaklíněné osoby pomocí vyprošťovacího zařízení, odstranit následky nehod a celkem bylo při těchto nehodách zraněno 7 osob.

Aby hasiči mohli zasahovat u dopravních nehod, musí projít specializačním kurzem vyprošťování u dopravních nehod a samozřejmě i kurzem poskytování první předlékařské pomoci. Někteří hasiči jsou zdravotnickými záchranáři.

Od počátku letošního roku do dnešního dne jsme zasahovali u 1224 dopravních nehod, ve 103 případech hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení, v 350 událostech hasiči uvolňovali komunikace pro plynulý silniční provoz a 528 nehod bylo se zraněním.

V letošním roce hasiči likvidovali následky 3 leteckých nehod a zasahovali u 26 železničních nehod.

A jelikož venku začínají panovat teploty pod bodem mrazu a na silnicích to může klouzat, buďte na sebe opatrní a nemějte těžkou nohu na plynu.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem