HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahovali v kovošrotu, kde hořel drtící stroj

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 13. března 2017 večer u požáru v areálu kovošrotu v Malých Svatoňovicích na Trutnovsku. 

Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 20:33 hodin. Operační důstojník na místo vyslal jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Malých Svatoňovic, Úpice a Batňovic.

Při příjezdu hasičů hořelo uvnitř kovové haly v drtícím stroji. Od mechanických jisker ve stroji na kovový odpad se vznítil usazený prach ve strojním zařízení. Oheň se následně rozšířil odsávacím potrubím do mezistěn boxu a stropní konstrukce nad drtícím strojem. Hasiči po celou dobu zasahovali v dýchacích přístrojích a na lokalizace požáru nasadili několik vodních proudů. Požár dostali pod kontrolu ve 20:56 hodin. Poté museli postupně rozebrat plechové stěny a stropní konstrukci, kde se nacházela skrytá ohniska. Stále hořela a žhnula tepelná izolace. Náročné rozebírání konstrukcí probíhalo až do úterý do půl druhé ráno, kdy byl požár zlikvidován. Plameny poškodily elektrorozvody a zařízení, plechové stěny a izolaci, dopravní pás, odsávací zařízení apod. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 150 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. 

Foto: stanice Trutnov

Odkazy do noveho okna

17-03-13 Malé Svatoňovice

17-03-13 Malé Svatoňovice 

Detailní náhled

17-03-13 Malé Svatoňovice (1)

17-03-13 Malé Svatoňovice (1) 

Detailní náhled

17-03-13 Malé Svatoňovice (2)

17-03-13 Malé Svatoňovice (2) 

Detailní náhled

17-03-13 Malé Svatoňovice (3)

17-03-13 Malé Svatoňovice (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem