HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahovali v jeden den u dvanácti dopravních nehod

Během čtvrtka 25. 10. zaznamenal hasiči v Královéhradeckém kraji 22 událostí, z toho 12 dopravních nehod. Na vině může být mimo jiné taky sychravé podzimní deštivé počasí. Nehody si naštěstí nevyžádaly vážnější zranění. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Králíky – dopravní nehoda – 12:55
U dopravní nehody se zraněním jedné osoby zasahovali v katastru části Podoliby profesionální hasiči z Nového Bydžova. Osobní automobil vyjel částečně mimo komunikaci a silnice byla nezbytně nutnou dobu při provádění záchranných a likvidačních prací neprůjezdná. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a po odklizení vozu mimo komunikaci si převzali místo události policisté.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 14:40
Na křižovatce komunikace I/11 se silnicí na Krňovice a Třebechovice havarovalo osobní vozidlo s dodávkou. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a místní dobrovolná jednotka. Dodávka zůstala stát po nehodě na komunikaci, osobní automobil skončil mimo vozovku. Hasiči poskytli jedné osobě první předlékařskou péči a na havarovaných vozech provedli protipožární opatření. Do příjezdu policistů řídila jednotka provoz na komunikaci a poté pomohla s naložením na odtah. Hasiči také zajistili odstranění následků dopravní nehody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 20:07
V Holické ulici se střetla dvě osobní vozidla, přičemž nedošlo ke zranění osob. Z jednoho z havarovaných vozů vytekl olej, proto se na místo vydali profesionální hasiči z centrální stanice, aby skvrnu na komunikaci zasypali sorbentem a povrch očistili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Tetín – dopravní nehoda – 05:52
Profesionální jednotka z Hořic vyjela k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Hasiči po svém příjezdu místo události zajistili, provedli protipožární opatření a dvěma zraněným osobám poskytli první předlékařskou pomoc. Po došetření nehody pomohla jednotka s naložením jednoho z aut na odtahovou službu, uklidila povrch komunikace a vrátila se zpět na základnu.

Bašnice – dopravní nehoda – 12:35
Hořičtí profesionální mířili také k dopravní nehodě menší dodávky, která havarovala na silničním úseku mezi obcemi Bašnice a Sukorady. Automobil zůstal po nehodě převrácený na střeše, částečně na komunikaci a částečně v příkopu. Jedna osoba skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli protipožární opatření a pomohli s naložením dodávky na odtahovou službu.

Nová Paka – dopravní nehoda – 12:56
V katastru části Radkyně havaroval na úseku mezi Štikovem a Bělou u Pecky osobní automobil. Vůz vyjel nejdříve částečně mimo komunikaci do příkopu, kde se převrátil na střechu a skončil zpět ve vozovce. Ta byla v tu chvíli neprůjezdná. Při nehodě nebyly zraněny žádné osoby. Hasiči převrátili pomocí navijáku havarovaný automobil zpět na kola, čímž se jim podařilo obnovit kyvadlový provoz. Poté jednotka odtlačila auto mimo komunikaci a zajistila úklid menšího množství uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky.

Nová Paka – dopravní nehoda – 14:04
Cestou z výše popsané nehody narazili hasiči z Nové Paky na další dopravní nehodu osobního automobilu, tentokrát v části Štikov. Vůz vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopu. Hasiči jej odtud vyprostili, vozidlo bylo schopné samo z místa odjet. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Nová Paka – dopravní nehoda – 16:44
V katastru obce Radkyně museli zasahovat profesionální hasiči z Nové Paky u další dopravní nehody. Havaroval zde osobní automobil, převrátil se na střechu a zůstal stát na silnici. Ta byla následně neprůjezdná. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, postarali se o ni záchranáři. Hasiči následně převrátili havarovaný vůz zpět na kola a odtáhli jej na rovný úsek, kde jej odstavili. Před ukončením své činnosti zajistila jednotka úklid komunikace.

Libáň – dopravní nehoda – 18:28
Do Komenského ulice mířili profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Libáně. Havarovalo zde osobní vozidlo, sjelo z parkoviště do příkopu. Nikdo nebyl při události zraněn, hasiči místo zajistili a vrátili se zpět na základnu.
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – dopravní nehoda – 13:54
V Masarykově ulici havarovaly dva osobní automobily, kdy jeden do druhého narazil zezadu. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které si převzali do rukou záchranáři. Hasiči místo události zajistili a do příjezdu policie řídili dopravu v místě nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 06:10
Ve Vlčické ulici se stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Trutnova, aby odstranili následky nehody. Jednotka tak odpojila u havarovaných vozů akumulátor, uniklé provozní kapaliny zasypala sorpčním materiálem a povrch vozovky uklidila.

Pilníkov – dopravní nehoda – 10:12
Trutnovští profesionální hasiči zasahovali také v Pilníkově v Trutnovské ulici, kde se stala nehoda dvou osobních automobilů. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Bašnice

DN Bašnice 

Detailní náhled

DN Častolovice

DN Častolovice 

Detailní náhled

DN HK, Holická (1)

DN HK, Holická (1) 

Detailní náhled

DN HK, Holická (2)

DN HK, Holická (2) 

Detailní náhled

DN Radkyně

DN Radkyně 

Detailní náhled

DN Štikov

DN Štikov 

Detailní náhled

DN Tetín

DN Tetín 

Detailní náhled

DN Trutnov (1)

DN Trutnov (1) 

Detailní náhled

DN Trutnov (2)

DN Trutnov (2) 

Detailní náhled

DN Třebechovice p. O.  (1)

DN Třebechovice p. O. (1) 

Detailní náhled

DN Třebechovice p. O.  (2)

DN Třebechovice p. O. (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem