HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahovali u rozsáhlého požáru skladu s ropnými produkty u Loukova na Kroměřížsku

(10. 9. 2018) Rozsáhlý požár vypukl u Loukova na Kroměřížsku v areálu společnosti, kde jsou v nádržích skladovány ropné produkty. Poplach byl pro hasiče vyhlášen jedenáct minut po čtvrté hodině odpolední. 

Na místo události bylo operačním důstojníkem postupně vysláno několik desítek jednotek, a to jak profesionálních, tak i dobrovolných. Hasičů tak na místě nakonec bylo téměř sto padesát. Už krátce po nahlášené události vyhlásili hasiči třetí stupeň požárního poplachu.

Dosud z neznámých příčin došlo k výbuchu a následnému požáru jedné z autocisteren. Od ní se požár rozšířil na další tři cisterny. Dále požár zasáhl výdejní lávky pohonných hmot. Okolní nádrže a technologie zasaženy nebyly a ani nebyly ohroženy požárem.

Středně vážné zranění utrpěl řidič cisterny, který skončil v péči záchranářů. Ti jej převezli do krajské nemocnice k dalšímu ošetření.

Následující den bude na místě události probíhat vyšetřování. Krajský vyšetřovatel příčin požárů spolu s policisty bude zjišťovat příčinu vzniku požáru. Zatím byla předběžně vyčíslena vzniklá škoda. Ta se pohybuje mezi padesáti až sedmdesáti milióny korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem