HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v obci Spytihněv

(07.02.2019) V jedenáct hodin dopoledne byli hasiči vysláni k hlášenému požáru v rodinném domě v obci Spytihněv. 

Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Otrokovice s cisternovým vozidlem a automobilovým žebříkem a dalšími cisternami dobrovolné jednotky z obcí Babice a Spytihněv.

Jako první přijeli na místo dobrovolní hasiči, kteří k hašení požáru použili vysokotlak a jeden C-proud. Následně po nich přijeli profesionální hasiči, kteří k zásahu využili i automobilový žebřík. Velitel zásahu potvrdil požár v prostoru rodinného domu v místnosti, kde se nacházela kuchyň. Zde došlo k prohoření mezistropních prostor, a to až na půdu domu.

Hasiči vyklidili i místnost přilehlou ke kuchyni, aby nedošlo k poškození nábytku při rozebírání stropu.

V 11:41 hodin již velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Dál pokračovali v hašení a prováděli kontrolu termokamerou. V 12:22 hodin vyhlásil likvidaci požáru a jednotky se postupně začaly vracet zpět na své stanice. Na dohlídku na místě zůstali místní dobrovolní hasiči.

Šetření příčiny vzniku požáru si převzal vyšetřovatel hasičů. Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo díky tomu, že do komína byl přizděný trám, který byl při topení zahříván, až došlo k jeho vznícení a vzniku požáru, který se dál šířil do prostoru kuchyně. Škoda byla vyčíslena na dvě stě tisíc korun a uchráněné hodnoty dosáhly výše sedm set tisíc korun.

           

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem