HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zachránili čtyřletou dívenku, která spadla do studny se shnilým víkem

            Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 11.12.2017 dopoledne v obci Krásná (okres Frýdek-Místek), kde při hře na schovávanou v lesní školce spadla do šest metrů hluboké studny čtyřletá holčička. Hasiči ji vytáhli na laně v evakuačním trojúhelníku. Odhadují, že dívenka vyvázla bez vážnější újmy na zdraví.

            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno po jedenácté hodině dopolední. Do lesa na okraji obce Krásná vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, odkud vyrazila specializovaná lezecká skupina, na místo zásahu dojela také také místní jednotka dobrovolných hasičů.

            Dívenka při hře na schovávanou s kamarády vylezla na prohnilé dřevěné víko kamenné studny, které bylo „zamaskováno listím, a propadla se. Studna byla naštěstí prázdná a vystlána lesním biologickým odpadem - větvičkami, listím, jehličím. Holčička si při pádu zřejmě nic nezlomila, pouze narazila rameno. Na tísňovou linku hasičů volala dospělá osoba.

            Hasiči na příjezd specializované lezecké skupiny nečekali. Jeden z profesionálních hasičů z Nošovic (HZS MSK) se slanil dolů a kolegové dívenku vytáhli na laně v evakuačním záchranářském trojúhelníku. Předali ji ZZS MSK.

Odkazy do noveho okna

zachranastudnaKrasna (1)

zachranastudnaKrasna (1) 

Detailní náhled

zachranastudnaKrasna (2)

zachranastudnaKrasna (2) 

Detailní náhled

zachranastudnaKrasna (3)

zachranastudnaKrasna (3) 

Detailní náhled

zachranastudnaKrasna (4)

zachranastudnaKrasna (4) 

Detailní náhled

zachranastudnaKrasna (5)

zachranastudnaKrasna (5) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem