HZS Královéhradeckého kraje

Předcházíme rizikům

Hasiči z Královéhradeckého kraje získali titul mistrů České republiky v požárním sportu

Dlouhých 27 let čekali hasiči z Královéhradeckého kraje na republikové vítězství v požárním sportu. Tým svěřenců trenéra Zdeňka Šedivky se dočkal na letošním mistrovství, které hostilo Ústí nad Labem.

Tým HZS KHK.jpegSkvělé výkony z výstupu do 4. podlaží cvičné věže, běhu 100 m s překážkami i štafet 4x100 m potvrdili hasiči v neděli také v poslední disciplíně – požárním útoku. Výbornou formu stvrdili závodníci tím, že vítězství v této královské disciplíně korunovali novým národním rekordem časem 20,54 s. K tomu dopomohla nejen precizní sehranost celé útokové sedmičky, ale také sestavená mašina dodaná firmou Renmotor. Dosavadní rekord držel Zlínský kraj s časem 20,92 s. Sedmičlenná skupina, která v požárním útoku nastoupila na startovní čáru a vybojovala vytoužené vátězství, byla ve složení Václav Novotný, Dominik Bělský, Patrik Kligl, Jan Zhříval, Martin Lidmila, Jiří Škodný a Lukáš Němec.

Výsledky požární útok:

1. HZS Královéhradeckého kraje – 20,54 s
  2. HZS Moravskoslezského kraje – 21,32 s
  3. HZS Olomouckého kraje – 21,62 s

Díky úspěchu a prvenství v disciplíně požární útok se mohlo celé desetičlenné družstvo radovat také z celkového vítězství a titulu mistrů České republiky. K němu se krajští hasiči probojovali přes týmové druhé místo z výstupu do 4. podlaží cvičné věže, přes vítězství v běhu na 100 m s překážkami a druhé místo ve štafetě 4x 100 m. Za letošním úspěchem hasičů z Královéhradeckého kraje stojí celý tým, který podával během celého mistrovství vynikající a stabilní výkony, které vynesly Královéhradeckému kraji v celkovém bodování družstev příčku nejvyšší.

Naposledy zvedli hasiči z Královéhradeckého pohár pro mistry republiky nad hlavu v roce 1992, kdy byl součástí týmu soutěžících i nynější trenér krajských hasičů Zdeněk Šedivka. Pohár se tak vrátil po 27 letech symbolicky do stejných rukou.