HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči vyprošťovali u dopravní nehody ve Svoru

Ve čtvrtek 28. května ve 13:48 hodin přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o dopravní nehodě na komunikaci I/9 ve Svoru na Českolipsku. 

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu nákladního a osobního automobilu, při které zůstal uvnitř zaklíněn řidič osobního automobilu. Zaklíněného muže hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení z vozidla vyprostili a předali ZZS Libereckého kraje, která ho letecky transportovala do Krajské nemocnice Liberec. Po střetu vozidel docházelo také k masivnímu úniku provozních kapalin z nádrže nákladního automobilu, přibližně 400l. Hasiči provizorně zamezili úniku nafty z nádrže pomocí dřevěných kolíků. Na místo byly povolány další síly a prostředky se sorbentem, čerpadlem a jímacími nádobami. Únik nafty díky použití granulátu zpomaloval a látka byla postupně přečerpávána do připravených nádob. Hasiči takto odčerpali cca 150l nafty. S pracovníkem životního prostředí obce bylo na místě domluveno, že kontaminovaná zemina o délce cca 10 m bude odbagrována následující den. Jednotky provedly zároveň i posyp komunikace 200 kilogramy sorbentu.

Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Jablonného v Podještědí, České Lípy, ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami ze Cvikova a Nového Boru.

autor: por. Bc. Lucie Hložková, tisková mluvčí

FOTO: HZS Libereckého kraje

DN SvorDN Svor

DN SvorDN Svor

DN SvorDN Svor

DN SvorDN Svor

vytisknout  e-mailem