HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči vyprošťovali řidiče osobního automobilu po střetu s vlakem

vyproštění řidiče osobního automobilu 

Tři jednotky hasičů byly vyslány v pátek 26.2.2016 odpoledne k nahlášenému střetu osobního automobilu Škoda s osobním vlakem na nechráněném železničním přejezdu v Krnově. Při události byla jedna osoba zraněna.

Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové hlášení o srážce osobního automobilu a osobního vlaku na železničním přejezdu v Krnově v pátek 26.2.2016 krátce před druhou hodinou odpolední. Na místo nehody byly vyslány 3 jednotky hasičů, a to jednotka HZS MSK ze stanice v Krnově, kterou posílila jednotka SDH taktéž z Krnova. Na místo byla rovněž vyslána jednotka „drážních“ hasičů SŽDC z Ostravy.

První jednotka hasičů přijela na místo již za 5 minut po vyhlášení poplachu. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že na nechráněném železničním přejezdu došlo ke střetu osobního automobilu a osobního vlaku. Ve vlaku nebyl nikdo dle sdělení velitele zásahu zraněn, v osobním automobilu zůstal zraněn a zaklíněn řidič. Hasiči provedli rychlé, ale opatrné vyproštění řidiče pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, řidič byl vyproštěn již za 10 minut po příjezdu první jednotky. Následně byl zraněný předán do péče posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Na místě taktéž zasahoval vrtulník ZZS MSK.

Poté byly na havarovaném vozidle provedeny technické práce, aby bylo zabráněno případnému vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Po příjezdu hasičů SŽDC jim bylo místo zásahu předáno a jednotky HZS MSK a SDH se vrátily zpět na své základny.

kpt. Ing. Petr Holub

zastupující tiskový mluvčí

HZS Moravskoslezského kraje

Odkazy do noveho okna

DNvlakxOAKrnov (4)

DNvlakxOAKrnov (4) 

Detailní náhled

DNvlakxOAKrnov (3)

DNvlakxOAKrnov (3) 

Detailní náhled

DNvlakxOAKrnov (2)

DNvlakxOAKrnov (2) 

Detailní náhled

DNvlakxOAKrnov (1)

DNvlakxOAKrnov (1) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem