HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči vyprostili dělníka z čelního nakladače

Dva zásahy, které si vyžádaly vyprošťování zraněných osob, jsme řešili v úterý odpoledne. Obě události byly nahlášeny krátce před 17. hodinou. 

Nejdříve jsme vyjížděli na stavbu komunikace u Hranic, kde se při práci převrátil čelní nakladač a v něm zůstal zaklíněný řidič. Pracovní stroj museli hasiči po příjezdu na místo události zajistit stabilizačními klíny. Při vyprošťování byl využit i menší bagr, který pracoval na místě a posloužil k nadzvednutí nakladače a jeho stabilizaci. Aby hasiči mohli zraněného muže dostat bezpečně z vozidla ven, rozbili zadní okno a po jeho prvotním zajištění záchranáři jej opatrně vyprostili ven. Následně jej umístili do vakuové matrace a transportovali k vozidlu ZZS.

Provedli jsme rovněž protipožární zabezpečení místa události a postarali jsme se o drobný únik provozních kapalin. Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hranice. Místo bylo předáno k vyšetření Policii ČR.

Poté jsme vyjížděli k Zábřehu k dopravní nehodě, při níž se zranili dva lidé. Havaroval jeden osobní vůz, po srážce v něm zůstal zaklíněný spolujezdec. K jeho vyproštění jsme museli využít hydraulické zařízení, s jehož pomocí jsme odstřihli střechu. Jelikož měl zaklíněnou nohu, tak jsme pomocí hydraulického rozpínáku zdeformovanou část vozu rozevřeli a nohu jsme mu vytáhli. Poté byl předán do péče posádce letecké záchranné služby. Místo nehody jsme protipožárně zajistili a asistovali jsme odtahové službě při naložení havarovaného vozidla. Rovněž jsme poskytovali součinnost PČR při vyšetřování příčin nehody. Během zásahu byla doprava svedena do jednoho pruhu.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

2610_vyprosteni_nakladac_hranice (1)

2610_vyprosteni_nakladac_hranice (1) 

Detailní náhled

2610_vyprosteni_nakladac_hranice (2)

2610_vyprosteni_nakladac_hranice (2) 

Detailní náhled

2610_vyprosteni_nehoda_zabreh (1)

2610_vyprosteni_nehoda_zabreh (1) 

Detailní náhled

2610_vyprosteni_nehoda_zabreh (2)

2610_vyprosteni_nehoda_zabreh (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem