Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči vezou humanitární pomoc uprchlíkům do Řecka

4. 1. 2016 (Nicole Zaoraová) - V souvislosti s migrační krizí požádalo Řecko před koncem roku 2015 prostřednictvím Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události Evropské komise (CECIS) o humanitární pomoc. Česká republika obratem nabídla spací pytle, přikrývky, lehátka, pláštěnky a kamna na pevná paliva. Pomoc byla ze strany Řecka akceptována a v tuto chvíli se začíná humanitární pomoc připravovat.  

Z jednotlivých skladů Hasičského záchranného sboru ČR bude dnes, 4. ledna, svezen materiál do Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu. Zde bude naložen na tři vozidla se dvěma vleky a zítra, 5. ledna, se přesune do Brna (do Školního a výcvikového zařízení HZS ČR), odkud vyrazí ve středu 6. ledna směrem do Řecka. Zde bude předána do Centrálního skladu pro příjem humanitární pomoci ve městě Mandra (poblíž Athén).

Dopravu zajistí 8 příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR, jako velitel konvoje pojede por. Mgr. Petr Vodička z HZS hl. m. Prahy.

Humanitární pomoc se skládá z 2000 přikrývek, 500 lehátek, 2000 spacích pytlů, 10000 pláštěnek a 40 kamínek. Cena materiálu je 4, 25 mil. Kč a hrazena bude ze státního rozpočtu.

Jedná se už o pátou zemi, které v souvislosti s migrační krizí Česká republika posílá humanitární pomoc. Vybavení pro nouzové ubytování jsme již dopravili do Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Makedonie.

ViewImageCADB6AF7.jpg

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

Vlajka Řecka na titulní stránce: zdroj www.statnivlajky.cz, Ilustrativní foto: František Špaček

vytisknout  e-mailem