HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči uchránili hospodářskou budovu

Při požáru v Černíkovicích na Rychnovsku zasahovalo celkem pět jednotek hasičů. 

Ve čtvrtek 8.6. po osmé hodině ranní vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky sboru dobrovolných hasičů ze Solnice, Rovně, Lipovky a Černíkovic k hlášenému požáru budovy v Černíkovicích poblíž Solnice na Rychnovsku.
   Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár části zděné hospodářské budovy na zahradě pozemku nedaleko rodinného domu. Oheň vystupoval ve formě plamenného hoření z půdního prostoru objektu. Hasiči neprodleně zahájili hasební práce za pomocí dvou vodních proudů. Jakmile utlumili hoření ve spodní části budovy, vystoupali po nastavovacích žebřících do půdního prostoru, kde za využití vysokotlakého proudu uhasili větší množství hořícího sena a zabránili tak dalšímu šíření požáru. Celý zásah hasičů probíhal v dýchacích přístrojích.
   Následně hasiči vyskladnili zbylé seno z půdních prostor, s pomocí termokamery prozkoumali stropní a střešní konstrukce a dohledali skrytá ohniska hoření. Zcela dohašen byl požár kolem půl jedenácté dopoledne, na místě zůstala na dohlídku místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.
   K události se dostavil také hasičský vyšetřovatel příčin požáru. Bylo zjištěno, že budova s půdorysnými rozměry asi desetkrát dvacet tři metrů je již delší dobu nevyužívaná a chátrá. Jedná se o bývalou hospodářskou budovu, ve které se v minulosti nacházely chlévy pro zvířata. V současné době bylo v přízemní části objektu uskladněné palivové dříví a staré noviny a časopisy. Podle vyšetřovatele právě v tomto místě došlo ke vzniku požáru, který se následně přes strop rozšířil do půdních prostor objektu. Nejpravděpodobnější příčinou požáru bylo jeho úmyslné založení nebo nedbalost.         
   Výše vzniklé škody a výše uchráněných hodnot dosud nebyly vyčísleny.

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Černíkovice5

Černíkovice5 

Detailní náhled

Černíkovice2

Černíkovice2 

Detailní náhled

Černíkovice3

Černíkovice3 

Detailní náhled

Černíkovice4

Černíkovice4 

Detailní náhled

Černíkovice1

Černíkovice1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem