HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči soutěžili v poskytování zdravotnické pomoci

Jednotlivé úkoly pro soutěžící byly připraveny podle reálných situací 

V sobotu 30. 9. 2023 uspořádal ÚO Cheb místní soutěž v poskytování neodkladné zdravotnické pomoci pro jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. V každé kategorii startovala tři družstva. Na území obce Podhradí u Aše pro ně bylo připraveno šest stanovišť, kterými museli všichni během celého dne projít a v rámci připraveného scénáře zachránit zraněné osoby. Smyslem celé soutěže bylo prohloubit odborné znalosti i praktické dovednosti v poskytování zdravotnické pomoci. Soutěžní scénáře vycházely z reálných situací, se kterými se záchranné složky setkávají při své zásahové činnosti.

Výkon družstva na stanovišti hodnotil rozhodčí ze Zdravotnické záchranné služby a hasič s vyšší zdravotnickou odborností. Po součtu všech bodů se na prvním místě v kategorii profesionálních hasičů umístilo družstvo stanice Aš a v kategorii dobrovolných hasičů družstvo JSDH Teplá. Nicméně při celkovém hodnocení bylo zaměstnanci Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje kvitováno, že na žádném stanovišti nedošlo k problematickým situacím a všechna družstva poskytla zraněným osobám vysoce kvalitní zdravotnickou pomoc.

Velké poděkování za zdárný průběh celé soutěže patří zaměstnancům Zdravotnické záchranné služby, figurantům, sponzorům a všem ostatním, kteří se na organizaci a průběhu podíleli.  

Text a foto: npor. Petr Paprsek, velitel stanice Aš

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem