HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči rozšířili své vybavení o seskokovou matraci

(12.6. 2018) Profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje rozšířili své vybavení o další technický prostředek, sloužící k záchraně osob. 

Velké poděkování patří NADACI AGROFERT. Díky jejímu finančnímu daru v hodnotě 200.000 Kč z projektu „Hasičský fond“ hasiči pořídili seskokovou matraci. Velký dík patří i starostce města Napajedla Ing. Ireně Brabcové a panu generálnímu řediteli společnosti Fatra, a.s. Ing. Pavlu Čechmánkovi, kteří velkým dílem přispěli k pořízení tohoto záchranného technického prostředku.  

Seskoková matrace je prostředek určený pro nejkrajnější možnost záchrany osob z výšek, ať už se jedná o požár výškové budovy, vyhrožování sebevraždou a podobně. Matrace je nafukovací a médiem je vzduch z tlakové láhve. Nosná konstrukce vzdáleně připomíná známé nafukovací stany s tubusovou konstrukcí nebo dekontaminační sprchy. Všité výztuhy pak dodávají patřičnou stabilitu a odolnost.

Tato pořízená seskoková matrace má tvar čtverce o rozměrech necelých 5x5 metrů. Dislokovaná bude na centrální stanici ve Zlíně a umístěna na výškové technice. V případě potřeby bude sloužit všem hasičům ze Zlínského kraje nebo v rámci mezikrajských výpomocí i na území okolních krajů.

Velmi si vážíme této vzájemné spolupráce a rádi bychom touto cestou poděkovali za poskytnuté finanční prostředky.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem