HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči řešili problematiku spalinových cest

V lednu a únoru se v Regionálním vzdělávacím centru stavebních řemesel Jihomoravského kraje (dále jen RVC) uskutečnilo instrukčně-metodické zaměstnání zaměřené na problematiku spalinových cest, rozvodů plynů a komínových požárů. 

Tato akce je součástí celoživotního vzdělávání a program byl vytvořen odbornými lektory RVC na základě požadavků HZS Jihomoravského kraje. Cílem bylo seznámit přítomné s aktuálními informacemi a poznatky v uvedených oblastech a formou diskuze vyměnit praktické zkušenosti z řešení mimořádných událostí spojených s touto problematikou.

Obdobné školení se uskutečnilo v nově vybudovaných prostorách RVC a v technickém zázemí SOŠ stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvkové organizace, již minulý rok. Nově, a to na základě požadavků samotných účastníků, byla do programu zařazena přednáška o spolupráci HZS a pohotovostní služby plynáren při odstraňování úniku na plynových zařízeních.

Věříme, že spolupráce HZS JmK s RVC a SOŠ stavebních řemesel,  příspěvkovou organizací a pohotovostní službou GridServices přispěje ke zvyšování odborné úrovně znalostí našich příslušníků.  Další podobně zaměřená akce se uskuteční ve II. polovině roku 2019.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli.

por. Bc. Vlastimil Svoboda - specialista v oblasti IZS a řízení JPO

Jaroslav Mikoška
jaroslav.mikoska@firebrno.cz

vytisknout  e-mailem