HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

HASIČI RADÍ: Nadělte blízkým na Vánoce bezpečí

Připravili jsme si pro vás letos odlehčenější variantu našich předvánočních požárně-bezpečnostních rad a rozhodli jsme se vám doporučit, abyste vašim blízkým letos pod stromeček nadělili jednu z nejcennějších komodit. Bezpečí. Pořiďte inteligentní požární hlásič, moderní hasicí přístroj domů nebo do auta či speciální cylindrickou vložkujako zámek do dvěří a zajistěte si tak větší rodinnou pohodu nejen o Vánocích. 

Máme pro vás 9 + 1 tip. Pokud využijete alespoň jeden z nich, zvýšíte bezpečnost svých blízkých. Třeba takový požární hlásič – ten může zachránit v případě požáru život jim i mnoha lidem v okolí.

hasici_radi_prosinec_tipy_v.png

9 + 1 tip:

  1. Požární hlásič – zařízení, které odhalí požár v jeho rané fázi a upozorní na něj včas, aby se dal hasit nebo aby bylo možné opustit ohrožený prostor.
  2. Detektor nebezpečných plynů – zařízení, které odhalí únik nebezpečné látky z plynových spotřebičů v rané fázi a upozorní na něj.
  3. Hasicí přístroj domů i do auta – pořiďte obě verze, abyste měli jistotu, že když dojde k požáru v domácnosti nebo na cestách, budou mít vaši blízcí hasicí přístroj po ruce.
  4. Elektrické svíčky a vánoční světýlka – nadělte elektrické svíčky a kvalitní vánoční světýlka. Snížíte tak riziko vzniku požáru.
  5. Nouzové bezpečnostní kladívko s řezačkou pásů - nouzové kladivo pro rozbití oken automobilu a proříznutí bezpečnostních pásů se bude hodit v případě autohavárie.
  6. Kvalitní lékárnička domů, do přírody i do auta – správně vybavená lékárnička může zachránit život nejen doma, ale také na cestách a výletech.
  7. Páska s LED světlem – ať jsou vaši blízcí pořádně vidět za šera i v noci. Budete mít jistotu, že během túry či procházky nedojdou baterie.
  8. Cylindrická bezpečnostní vložka s knoflíkem – už žádné zaražené klíče zevnitř. Díky tomuto zámku zajistíte, že se k vašim blízkým dostanete právě ve chvílích, kdy to nejvíc potřebují.
  9. Reflexní bezpečnostní vesta pro všechny – darujte blízkým do automobilu kvalitní reflexní vestu pro všechny pasažéry.

+ Bezpečí i pro vaše mazlíčky: reflexní obojek pro psy i kočky – aby na silnicích byli vaši mazlíčci řádně vidět, když se vydají na toulky po okolí.

Přejeme klidné adventní období...

HASIČI RADÍ Podívejte se na další protipožární a bezpečnostní doporučení HZS Olomouckého kraje.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz
Odkazy do noveho okna

hasici_radi_prosinec_tipy

hasici_radi_prosinec_tipy 

Detailní náhled

hasici_radi_prosinec_tipy_v

hasici_radi_prosinec_tipy_v 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem