HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči pobavili děti i nemocniční personál.

(18.4.2016) Návštěva profesionálních hasičů na dětském oddělení v Krajské nemocnici T. Bati byla pilotní akcí plánovaného projektu. 

Od roku 2009 se profesionální hasiči Zlínského kraje intenzivně podílí na přípravě dětí 2. a 6. tříd základních škol v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva v rámci programu Hasík. Prvků a zkušeností z tohoto programu se profesionální hasiči z centrální stanice Zlín rozhodli využít ke zpestření pobytu dětí na dětském oddělení JIP krajské nemocnice ve Zlíně.

Specifické prostředí nemocničního oddělení  a také věková různorodost dětí, pro které byla dnešní akce určena, vyžadovaly také dobrou přípravu. Hasiči při své návštěvě museli respektovat jak pravidla chodu dětského oddělení, tak možnosti věkově různorodého publika dětí.

Díky vstřícnosti a podpoře zdravotnického personálu a vedení dětského oddělení se podařilo celou akci připravit a realizovat.

Už před třináctou hodinou patnáct dětských pacientů očekávali, co zajímavého si pro ně hasiči připravili. Mimo ukázek zásahové výstroje hasiči s dětmi probrali, co vše je obsahem jejich práce, jak postupují například při vyproštění osob z havarovaných vozidel nebo jak správně oznamovat události na tísňové linky.  Dozvěděly se také, jak to vypadá, když je vyhlášen poplach nebo jak se chovat, když hasiči jedou na místo zásahu. To, že děti beseda bavila, dokazovaly jejich spontánní reakce, kdy se bez většího ostychu zapojovaly do diskuzí a odpovídaly na dorazy hasičů. Příjemné atmosféře napomohla i odlehčená a vtipná forma komunikace hasičů s dětmi.

Dnešní návštěva by měla být první z řady návštěv dětských oddělení nemocnic v našem kraji.

Profesionální hasiči by rádi i touto formou poděkovali vedení a personálu dětského oddělení za možnost realizace dnešní akce a všem malým pacientům přejí brzké uzdravení.

Autor por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem