HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči po složitém vyprošťování zachránili zaklíněného řidiče

Že nepůjde o jednoduchý zásah, tušili prostějovští hasiči, už když přijížděli ve středu po 21. hodině k vážné dopravní nehodě u Kostelce na Hané. 

9.jpg

Už z kabiny viděli, že se automobil po nárazu doslova ohnul přes strom. V autě navíc zůstal velice komplikovaně zaklíněný řidič. Vůz totiž naboural právě na jeho straně, takže ve vyproštění překážely nejen části havarovaného vozu, ale také strom.

Řidič byl zaklíněný hned na několika místech současně. Při složitém zásahu jsme využili veškeré vyprošťovací nástroje, co máme k dispozici. Některé jsme museli využít v několika kusech. Významnou roli tak sehrály hydraulické vyprošťovací nůžky, rozpínací válce, rozpínáky i řetězy.

4.jpg

Zásah ztěžoval také fakt, že automobil bylo složité stabilizovat, jelikož byl uprostřed opřený o strom. Vozidlo jsme rozstříhali na třech místech, odstranili jsme také střechu. Pak jsme pomocí páteřní desky řidiče z vozidla vytáhli. Využili jsme také korzet a krční límec. Následně jsme asistovali při transportu do vozidla zdravotnické záchranné služby, která si řidiče převzala do péče. Fyzicky náročný zásah s hydraulickými nástroji, z nichž každý váží přes 20 kilogramů, trval 35 minut. Následně jsme vozovku uklidili.

Na místě kromě profesionální jednotky ze stanice Prostějov zasahovala také jednotka dobrovolných hasičů z Kostelce na Hané.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem