HZS Plzeňského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Hasiči Plzeňského kraje přivezli z Ostravy stříbro

Letošní mistrovství České republiky v požárním sportu profesionálních hasičů a dobrovolných hasičů mužů a žen hostila ve dnech 19. až 21. srpna Ostrava. Souboj o prvenství mezi profesionálními týmy se opět odehrál mezi Plzeňským a Moravskoslezským krajem.

Přesto, že mezi profesionálními týmy zvítězili v požárním útoku hasiči Plzeňského kraje (čas 22,78 s) a stříbrnou příčku získali hasiči Moravskoslezského kraje (23,46), konečné pořadí bylo opačné. V celkovém hodnocení profesionálních družstev hasičů bylo pořadí následující:

1. HZS Moravskoslezského kraje – 6 bodů
  2. HZS Plzeňského kraje – 7 bodů
  3. HZS Olomouckého kraje – 19 bodů

Den první

První soutěžní disciplínou byl výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže. Nejrychleji vystoupal na věž Jakub Pěkný z týmu HZS Moravskoslezského kraje. Prvenství po této soutěžní disciplíně patřilo díky dobrým výsledkům jednotlivců  družstvu HZS Moravskoslezského kraje, druhý byl HZS Plzeňského kraje a třetí HZS Kraje Vysočina.

Den druhý

Druhým dnem pokračovalo mistrovství republiky v požárním sportu v Ostravě na Městském stadionu ve Vítkovicích během na 100 metrů s překážkami. Mezi jednotlivci byl nejrychlejší s časem 15,46 sekundy Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, druhou příčku obsadil Milan Netrval (16,15 s) a třetí místo získal Jindřich Harasimovič (oba HZS Plzeňského kraje) s časem 16,23 s.
Další disciplínou druhého soutěžního dne byla štafeta na 4x100 metrů. V této disciplíně zvítězil v tým HZS Moravskoslezského kraje, druhou příčku obsadil HZS Kraje Vysočina a třetí místo patřilo HZS Plzeňského kraje.

Den třetí

Závěrečné sportovní klání patřilo královské disciplíně – požárnímu útoku. Tady si vítězství vychutnávali profesionální hasiči HZS Plzeňského kraje na celkové prvenství to ale nestačilo.