HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči odstraňovali o víkendu následky bouřky i několika nehod

Hasiči v sobotu 12. května odstraňovali následky bouřky, která se přehnala přes Pardubický kraj. Například v Poličce hasiči večer pročišťovali ucpané kanálové vpusti a pomocí lopat odklízeli nánosy bahna ze silnic. Ve sklepích objektů museli hasiči nasadit čerpadla a odčerpat vodu, která se tam dostala po silném dešti. Pytle s pískem pak hasiči umístili k domům tak, aby se už voda nemohla dostat dovnitř. V Chrudimi hasiči odstraňovali vyvrácený strom. Blesk uhodil do dvou domů – v Chrasti a Sezemicích. Naštěstí blesk nezpůsobil požár, a tak hasiči pouze objekty zkontrolovali a na místo nechali zavolat odborníky z oboru elektro. V Němčicích pročišťovali hasiči kanalizaci, aby se netvořily laguny.

V neděli 13. května v 12.50 hodin zasahovali hasiči z Holic u dopravní nehody nákladního automobilu v Horních Ředicích. Došlo zde k převrácení vozu na bok. Na místě byla jedna zraněná osoba. Z nákladního automobilu ukapávala nafta, kterou hasiči postupně přečerpávali a zabránili vsáknutí do zeminy. Nákladní automobil byl vyproštěn specializovanou firmou. Odstraňování následků trvalo až do 17.56 hodin.

Dne 13. května v 13.27 hodin jednotka hasičů ze Žamberku zasahovala u nehody dvou osobních vozidel na silnici přímo ve Verměřovicích. Při příjezdu jednotky již na místě zasahovala posádka zdravotnické záchranné služby i hlídka Policie ČR. Při nehodě bylo zraněno pět osob, z toho jedna osoba byla těhotná žena. Všechny osoby byly převezeny do nemocnice.

Jednalo se o čelní střet dvou osobních automobilů Škoda Fabia, které po nárazu zůstaly v pravém jízdním pruhu směrem na Letohrad. Po nehodě došlo k úniku provozních kapalin u obou vozidel, které jednotka zasypala sypkým sorbentem. Dále jednotka vzhledem k poškození přední částí vozidel a jejich elektroinstalace, provedla protipožární opatření odpojením akumulátorů obou vozidel. Místo dopravní nehody bylo označeno dopravními kužely a na místě byla řízena doprava jedním jízdním pruhem kyvadlově. Po zadokumentování nehody policisty, byly oba automobily naloženy na vozidlo odtahové služby. Poté se jednotka hasičů vrátila zpět na stanici.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Verměřovice

Verměřovice 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem