HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči obnovují slavnostní slib nováčků v zahradách zámku Bečov

Slavnostní akt doplní předání vyznamenání vybraným hasičům medailemi za věrnost III. a II. stupně 

„Nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.“ Těmito slovy končí text slavnostního slibu nových příslušníků v řadách hasičského záchranného sboru. V zahradách Státního hradu a zámku Bečov se ve středu 10. května uskuteční slavnostní slib nováčků a zároveň předání vyznamenání vybraným hasičům z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Tento slavnostní akt se v minulých letech nekonal z důvodu menšího počtu nových nástupů u sboru, a především kvůli plnění řady jiných mimořádných úkolů spojených s onemocněním Covid-19 či válečného konfliktu na Ukrajině. V průběhu loňského roku nastoupilo k profesionálním hasičům po navýšení počtu sloužících příslušníků na stanicích v kraji přes čtyři desítky nováčků, i tento velký počet byl impulsem pro obnovení veřejného složení slavnostní slibu. Součástí aktu bude rovněž předání medailí za věrnost službě u sboru II. a III. stupně.

Pro vykonání slavnostního aktu byl vybraný památkový areál národní kulturní památka Státního hradu a zámku Bečov. Jedná se jednak o velmi důstojné prostředí pro takto významnou událost, zároveň Státní hrad a zámek Bečov je dlouhodobě úzce spolupracujícím subjektem při přípravě na řešení požárního bezpečí památek. Vzniklo zde, jako první svého druhu, modelové pracoviště pro vývoj nových moderních aplikací a metod při požárním zabezpečení historických objektů, úzkou spoluprací zde došlo také k inovativním implementacím řady technologií a organizačních opatření pro efektivní zásah a maximální možnosti prevenci.

Slavnostní slib se v zahradách zámku uskuteční ve středu 10. května od 16 hodin a na akci je srdečně zvána i široká veřejnost, které si bude moci mimo jiné také prohlédnout moderní hasičskou techniku umístěnou na I. nádvoří či unikátní historickou dvojmužnou stříkačku místní jednotky SDH umístěnou spolu se slavnostním praporem pro tento rok (generální rekonstrukce objektu místní hasičské stanice SDH) v expoziční místnosti dolního zámku.

vytisknout  e-mailem