HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči nacvičovali v Netopýří jeskyni společný zásah se speleology

V pátek 10. listopadu 2017 v odpoledních hodinách proběhlo na Berounsku neobvyklé prověřovací cvičení složek IZS - záchrana osob z podzemí. 

Cvičení se uskutečnilo v lokalitě lomu Chlum v jeskynním systému Srbské – Netopýří jeskyně za účasti lezecké skupiny ze stanice Beroun HZS Středočeského kraje a Speleologické záchranné služby České speleologické společnosti - stanice Čechy.

Námětem byla záchrana osob z podzemí. Cvičení mělo za cíl maximálně simulovat reálné podmínky při podobné nehodě, prověřit materiální a odbornou připravenost a součinnost jednotlivých složek.

Během poměrně náročného šestihodinového cvičení byly nasazeny všechny dostupné prostředky a technika a současně procvičeny konkrétní záchranné činnosti. Z důvodu déletrvajícího nasazení bylo vytvořeno týlové zázemí a zajištěno spojení s podzemím pomocí speciálního vysílacího systému Nikola.

Cvičení se zúčastnilo celkem 28 zasahujících, z nichž většina byla nasazena přímo v podzemí. Zvláštní poděkování patří členům místní základní organizace České speleologické společnosti, kteří reálně simulovali zraněné osoby a spolupracovali na rozehře cvičení.

mjr. Ing. Pavel Šimek
velitel stanice Beroun

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem