HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči na návštěvě v mateřské školce

Příslušníci HZS Kraje Vysočina z oddělení ochrany a přípravy obyvatelstva v listopadu navštívili Mateřskou školu Kvítek v Jihlavě. Děti  seznámili s prací hasičů, způsobem jejich ochrany a s výstrojí. Kalhoty, boty, kabát a helmu si mohly děti nejen prohlédnout, ale také důkladně osahat. Ty statečnější si výstroj dokonce vyzkoušely.
 
Formou diskuze se potom děti dozvěděly o možnostech vzniku požáru, zacházení s otevřeným ohněm a samozřejmě také, jak se mají zachovat v případě vzniku požáru doma nebo ve školce.
 
Velký úspěch sklidila hra, při které se děti učily, jak uhasit případný požár oblečení. Dětem bylo kladeno na srdce, že je nutné  řídit se  pravidlem: „Zastav se, lehni si, kutálej se“.
 
Dále byly děti  upozorněny, že v případě průjezdu hasičských vozidel je nezbytné, aby odstoupily od kraje vozovky, tak aby mohli hasiči okolo nich bezpečně projet.
 
Vzhledem k věku dětí (3 roky) bylo celé setkání zaměřeno hlavně na odstranění jejich strachu z výstroje hasičů. Po skončení besedy bylo na dětech znát, že si na uniformu a hasičské oblečení zvykly a již se nebály tak, jako na začátku.
 
kpt. Ing. Jaroslav Bárta
Oddělení ochrany a přípravy obyvatelstva
HZS Kraje Vysočina
 
2835acz.jpg
 
2835bcz.jpg
 
2835ccz.jpg
 
2835dcz.jpg
 
 


-pm-

vytisknout  e-mailem