HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči mají ve Vsetíně naplánované 14 denní výcviky.

(7. 2. 2022) Výcviky budou probíhat v termínech 7.-13. února 2022 a 14.-20. února 2022 v budovách, které jsou určeny k demolici. 

Budovy jsou ve vlastnictví firmy Správa železnic, státní organizace. Demolici bude provádět firma Strabag a.s. Oběma firmám děkujeme jak za poskytnutí potřebných prostor pro výcvik, tak za spolupráci u výcviku při demoličních pracích.

Ve dnech 7.-13. února je výcvik zaměřen na hašení požáru a řezání konstrukcí pomocí vysokotlakého zařízení COBRA, na práci s proudnicí při požárech v uzavřeném prostoru a na záchranu osob při požárech. Tento výcvik bude „na ostro“. To znamená se zakládáním skutečného ohně a použitím hasiv (vody). Dá se předpokládat i viditelný vývin kouře, který by se ovšem měl bez problémů rozplynout a neměl by nikoho ohrožovat na zdraví, či být jinak nebezpečný.

Ve dnech 14.-20. února je výcvik zaměřen na stabilizaci stavebních konstrukcí a na záchranu osob z demolic a závalů. Výcvik je odvislý od rychlosti bourání budov a jejich stavu. Výcviky v tomto termínu  budou probíhat zásadně až v odpoledních hodinách.

Smyslem výcviků je nejen procvičení nováčků, ale i cyklické proškolení všech hasičů.

Výcviků se zúčastní jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Valašské Meziříčí, Vsetín a Zlín, ale i jednotka Hasičského záchranného sboru Správy železnic, státní organizace, která sice vysokotlakým zařízením COBRA nedisponuje, ale potřebuje se s tímto zařízením blíže seznámit a zvážit jeho použití při jejich zásazích.

Občané města Vsetín byli o průběhu cvičení informování formou tiskové zprávy na webových stránkách města, aby se předešlo panice a nežádoucímu volání občanů města na tísňové linky či pracovníkům městského úřadu. Přeci jen bude vidět kouř a zvýšený pohyb našich jednotek.

Fotografie jsou záznamem z prvního dne výcviku.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem