HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči likvidovali požár rodinného domu a zahradního domku s garáží

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice 

Do Rosic nad Labem směřovaly jednotky požární ochrany ve čtvrtek 20. září v 10.16 hodin. Jednalo se o požár rodinného domu, který byl při příjezdu první jednotky již celý v plamenech.

Hasiči přes vedoucí dráty nízkého napětí nemohli zahájit zásah z ulice ani vnitřní cestou, protože se již propadaly stropy. Zásah byl tedy veden přes zahradu. Po odpojení elektrického proudu rozvodnými závody, bylo možné zasahovat i s výškovou technikou z ulice. Postupně byla zlikvidována i všechna skrytá ohniska. Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat v 13.28 hodin. U dvoupodlažního rodinného domu pracovníci předělávali střechu a svařovali lepenku, která začala hořet a od ní celá střecha. Pracovníci tak tak stihli ze střechy utéci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun.

Ve čtvrtek 20. září v 18.37 hodin vyjížděly tři jednotky hasičů k požáru zahradního domku s garáží do Starých Čívic. Při příjezdu hasičů byl již požár plně rozvinut, tedy vše bylo v plamenech. Podle slov vyšetřovatele hasičů začalo hořet v dílně, kde měl majitel uloženu mimo jiné i motorovou pilu a kanystr s hořlavou látkou. Garáž (dílna) v době požáru byla prázdná. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.14 hodin a zcela zlikvidován byl v 20.24 hodin.

Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 440 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 300 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

požár RD Rosice

požár RD Rosice 

Detailní náhled

požár RD Rosice1

požár RD Rosice1 

Detailní náhled

požár RD Rosice2

požár RD Rosice2 

Detailní náhled

požár RD Rosice3

požár RD Rosice3 

Detailní náhled

požár Čívice

požár Čívice 

Detailní náhled

požár Čívice1

požár Čívice1 

Detailní náhled

požár Čívice2

požár Čívice2 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem