HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči kontrolují dodržování mimořádných opatření vyhlášených kvůli extrémnímu suchu

Dlouhotrvající sucho spojené se zvýšeným počtem požárů, při kterých musí hasiči denně zasahovat, vedlo k vyhlášení období mimořádných klimatických podmínek. Při tom platí mimořádná opatření, kterými se musí řídit nejen právnické, ale také fyzické osoby. Jak jsou tato opatření dodržována, to bude předmětem víkendových kontrol hasičů. 

Příslušníci HZS Královéhradeckého kraje z úseku prevence se během víkendu zaměří na kontrolu dodržování nařízení hejtmana Královéhradeckého kraje vydaného letos 25. července. Nařízení stanoví mimořádná opatření, jež je nutné dodržovat v období vyhlášeného extrémního sucha.

Kontrola bude probíhat v jaroměřské části Josefov, kde se tento víkend koná hudební festival s očekávanou návštěvností téměř dvou desítek tisíc osob. „Naši kontroloři se zaměří na to, zda jsou dodrženy všechny podmínky požární bezpečnosti nejen ze strany organizátorů, ale především pak ze strany návštěvníků. V Josefově je hned několik ploch, kde lidé stanují. V takovém suchu, které už několik týdnů panuje, existuje velké riziko vzniku požáru. Proto budeme kontrolovat, zdali nedochází k zakázané manipulaci s otevřeným ohněm a rozdělávání ohně v přírodním prostředí,“ uvedl náměstek ředitele HZS Královéhradeckého kraje pro úsek prevence plk. Pavel Nejtek. Pokud dojde k porušování nařízení, bude se postupovat nekompromisně a dotyčné osobě bude udělena na místě pokuta.

Samotné kontroly budou probíhat za účasti Policie ČR, zástupců města i organizátorů festivalu. 

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: Ilustrační

vytisknout  e-mailem