HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči dětem četli a také je připravovali na zvládnutí mimořádných událostí

(15.6.2016) Pondělní návštěva profesionálních hasičů na dětském oddělení v kroměřížské nemocnici. 

V pondělí 13. června se uskutečnila druhá z preventivně výchovných akcí nového programu profesionálních hasičů našeho kraje. Touto akcí byla návštěva dětí hospitalizovaných na dětském oddělení kroměřížské nemocnice. Pilotní akce se uskutečnila v měsíci dubnu v krajské  nemocnici ve Zlíně (http://www.hzscr.cz/clanek/hasici-pobavili-deti-i-nemocnicni-personal.aspx).

Těmito návštěvami se hasiči snaží spojit příjemné s užitečným. Tím příjemným je vzájemné setkání, které zpestří nemocným dětem pobyt v nemocnici a aspoň na chvíli pomůže zapomenout na důvody pobytu v nemocnici. A tím užitečným je příprava dětí na rizikové situace, se kterými se mohou ve svém životě setkat.

Vyškolení lektoři profesionálních hasičů tak těm nejmenším četli pohádky  a rozdali drobné dárky. U těch starších byly využity prvky z programu Hasík, který připravuje děti na zvládnutí mimořádných událostí. Mimo představení práce hasičů a jejich vybavení se děti také učily jak správně využívat tísňové linky, jak přivolat a poskytnout pomoc sobě nebo ostatním lidem a jak postupovat na místě požáru nebo dopravní nehody.

Že má preventivně výchovná činnost hasičů svůj smysl se ukázalo i při pondělní návštěvě dětí. Mezi hospitalizovanými byl i chlapec, který před dvěma lety absolvoval na jedné z holešovských základních škol program Hasík. Hasičům v nemocnici bez problému reagoval na jejich dotazy a přiznal se, že informace získané z tohoto programu nedávno použil při skutečné události, kdy musel využít  tísňovou linku.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

FOTO: Veronika Klímová, tisková mluvčí, Kroměřížská nemocnice a.s.

Podklady: por. Ing. Adam Fuksa, krajské ředitelství HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem