HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči cvičili záchranu osob v centru Vsetína

(01.03.2023) Simulovali dopravní nehodu s velkým počtem zraněných. 

Profesionální hasiči si vybírají různá místa k realizaci svých činností tak, aby simulovali co nejvěrohodněji reálnou situaci a cvičení bylo co nejefektivnější v procvičení různých taktik zásahu. Takovýmto místem se dnes dopoledne stalo Dolní náměstí ve Vsetíně. Kolemjdoucí občané tak mohli vidět hasiče a nejen je ty  v akci. Figuranty si zahráli studenti Střední zdravotnické školy Vsetín. Dalšími zúčastněnými byli i zástupci ČČK – oblastní spolek Vsetín. Všem tak patří velké poděkování za pomoc při realizaci tohoto cvičení.

Námětem byla simulovaná dopravní nehoda, kdy řidič osobního auta vlivem akutní zdravotní indispozice vyjel ze silnice, přejel přes prostory zastávky městské hromadné dopravy a zastavil se až u schodů zdejší budovy. Na zastávce a jejím okolí se však v tu dobu nacházeli studenti, čekající na autobus. Nekontrolovatelně jedoucí vůz se s velkou částí studentů střetl a způsobil jim poranění různé závažnosti.

Cílem cvičení bylo prakticky procvičit třídění zraněných osob metodou START a jejich transport na určená stanoviště podle závažnosti zranění a také procvičit si vyprošťovací práce u zaklíněného řidiče v havarovaném automobilu.

 Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

2.jpg

9.jpeg

 

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem