HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči čtou dětem

Březen je měsícem nejenom knihy, ale také měsícem, kdy hasiči na Vysočině předčítají dětem pohádky v rámci projektu „Hasiči čtou dětem“. V letošním roce se do čtení zapojí kromě profesionálních hasičů také hasiči dobrovolní. 

Projekt „Hasiči čtou dětem“ odstartoval v roce 2014 v havlíčkobrodské nemocnici, jako podpora celorepublikového projektu Celé Česko čte dětem. Po dva večery četli havlíčkobrodští profesionální hasiči dětem na dětském oddělení pohádky a povídali si s nimi o práci hasičů. Akce se setkala s nebývalým ohlasem, a to byl právě ten důvod, proč se v loňském roce rozšířila na všechny nemocnice v kraji. Četlo se tak na dětských odděleních nemocnic v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči a Novém Městě na Moravě a  všude tam panovalo nadšení, jak na straně dětí, tak také na straně hasičů.

Letos jsme se rozhodli oslovit i naše dobrovolné kolegy a požádat je, zda by se i oni nechtěli do akce zapojit. Velmi mile mne překvapila rychlá odezva sborů a jejich nadšení pro tuto akci. Rád bych jim touto cestou poděkoval, protože číst dětem budou členové sborů ve svém volném čase. Tato akce je dalším důkazem vysoké spolupráce mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči v Kraji Vysočina“, uvedl plk. Ing. Petr Beneš, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Zatímco profesionální hasiči opět letos navštíví malé pacienty v nemocnicích, tak dobrovolní hasiči budou číst hasičské pohádky dětem v mateřských a základních školách nebo v rámci zájmových kroužků mladých hasičů. Kromě již zmíněného čtení pohádek hasiči děti seznámí s profesí a činností hasičů a povídat si s nimi budou i o prevenci, například o tom, jak se zachovat u požáru nebo u dopravní nehody.

Do akce se zapojí například sbory dobrovolných hasičů z Nového Rychnova, Polničky, Ždírce nad Doubravou, Třeště, Černovic, Borů, Žďáru nad Sázavou 2- Zámku, Druhanova, obce Jámy atd.

"Nejedná se o kompletní výčet a přehled sborů, které se do akce zapojí, protože se nám neustále ozývají další a další sbory, které se chtějí k akci připojit. Zatím třeba nemají ale domluvený přesný termín nebo místo čtení“, podotkl plk. Petr Beneš.

Projekt odstartovali minulý týden ve čtvrtek dobronínští dobrovolní hasiči, kteří četli pohádky dětem na kroužku mladých hasičů. Dnes navštíví profesionální hasiči děti na dětském  oddělení v havlíčkobrodské nemocnici, zítra v jihlavské  nemocnici.

 

IMG_4047.jpgIMG_4047.jpg

 

 

 

 

 

IMG_4030.jpgIMG_4030.jpg

Kompletní přehled termínů a míst, kde budou hasiči dětem předčítat pohádky naleznete na našich webových stránkách v sekci „Kalendář akcí“: http://www.hzscr.cz/seznam-akci.aspx?q=YWN0aW9uc25pZD0xNjM5NSZuaWQ9MTA3OTY=

Autor foto: SDH Dobronín - Lukáš Caha

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí

 

 

 

vytisknout  e-mailem