HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči a zdravotníci opět společně na ledu, tentokrát hráli pro Karolínku

Osud vážně nemocných dětí nám není lhostejný! 

Hasiči každý den pomáhají lidem v nouzi a každý den zachraňují životy. Stejně tak i zdravotníci. Není jim lhostejný ani život malých a vážně nemocných dětí. Proto i ve svém volnu přemýšlejí, jak pomoci.

Již počtvrté hasiči uspořádali benefiční hokejový turnaj. Tentokrát společně se zdravotníky zahráli pro nemocnou Karolínku. Jarní hokej se nehrál v Chrudimi, ale na Zimním stadionu v Hlinsku. Hasiči spolu se zdravotníky rozehráli turnaj a spolu s diváky přispěli na léčbu 8,5leté Karolínky.

Charitativním hokejovým zápasem již hasiči spolu s policisty a zdravotníky přispěli na léčbu malé Štěpánky, nemocného Adámka, Markétky a teď Karolínky.

Karolínka se narodila v roce 2010 jako úplně zdravé miminko. Během prvního půl roku bylo vše v pořádku.  Pak se najednou stav začal horšit. „Karolínce začaly tuhnout nohy a vývoj se skoro zastavil. Následovala celá řada vyšetření a dlouhé čekání. Skoro po roce byla sdělena konečná diagnóza – hereditární spastická paraparéza. Je to velmi vzácné genetické onemocnění, vyskytují se asi 3 případy na 100 000 obyvatel. Toto onemocnění způsobuje spasticitu dolních končetin, Karolínka je tak velmi omezena ve svém pohybu. Neleze, nechodí, sedí špatným způsobem, zkrátka nemůže dělat to, co její vrstevníci. Toto onemocnění se nedá vyléčit, jediným možným řešením, jak alespoň udržet stav, jaký je, a zabránit zhoršení, je častá a velmi nákladná rehabilitace. Karolínka jezdí 4krát za rok do lázní a na rehabilitační pobyty, jednou týdně jezdí na cvičení a na ergoterapii. I přes svůj hendikep chodí do běžné školy, je usměvavá, má spoustu energie a plánů a snaží se vyrovnat ostatním,“ říká statečně její maminka.

Tímto děkujeme i my všem, kdo se snaží a chtějí pomoci Karolínce přiblížit se alespoň trošku ke svému cíli – postavit se na vlastní nohy…

Při charitativním hokeji v Hlinsku se vybralo 15 426 Kč. A peníze se do pokladničky sypaly i po hokejovém utkání, a tak nakonec se vybralo 17 026 Kč. Všechny vybrané peníze byly ihned předány rodičům malé Karolínky.

A jak hokej dopadl? Hasiči nad zdravotníky vyhráli 7:4 a my gratulujeme!

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem