HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiče v Praze zaměstnal prudký déšť a silný vítr

V sobotu 9. června 2018 zasahovali pražští hasiči od 16:30 do 20:00 hodiny u více než padesáti případů spojených s prudkým deštěm a silným větrem. Nejvíce událostí hasiči řešili v oblasti Smíchova a Starého Města. 

Jednalo se o zatopené sklepy, ucpané kanalizace, vodní laguny na komunikacích a popadané nebo vyvrácené stromy. Po Karlovým mostem museli hasiči pomocí člunu zachránit několik osob ze šlapadel, které se před deštěm schovaly pod most. V Ostrovského ulici spadl strom na dvě zaparkovaná vozidla. Asi 40 centimetrů vody nateklo do Anežského kláštera, tam hasiči nakonec zasahovat nemuseli. Voda částečně natekla z komunikace i do garáží multikina v Radlické ulici. 

Potápěči pražských hasičů prohledávali náplavku u Hořejšího nábřeží, kde bylo podezření, že zde utonuly dvě osoby. Potápěči prohledali asi 200 metrů podél náplavky, ale asi po hodině byl v této oblasti zásah ukončen. Policie ČR si případ převzala a dál pátrá po pohřešovaných osobách.

Kolem 19:45 hodiny se situace uklidnila, hasiči zaznamenali celkem 55 případů. V terénu bylo více než 90 profesionálních a dobrovolných hasičů. 

vytisknout  e-mailem