HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasič v civilu spolu s ostatními svědky zachránili muže, na kterého se převrátilo auto

Zraněného řidiče letecky transportoval přivolaný vrtulník, silnici u Boru na Sokolovsku byla kvůli nehodě zcela uzavřena. 

 

Během cesty domů zastavil příslušník Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje u dopravní nehody, která se stala na silnici mezi Borem a Strání na Karlovarsku ve středu v půl páté odpoledne. Osobní auto zde vylétlo z vozovky a převrátilo se přes střechu. Během nehody z vozidla vypadl řidič. Karlovarský hasič spolu s dalšími třemi svědky nehody hledali vypadlého řidiče kolem havarovaného auta, nakonec jej našli vážně zraněného pod autem. Prostřednictvím operačního střediska hasičů zachránce nejprve přivolal kolegy hasiče a zdravotní záchrannou službu, poté společně s ostatními nadzvedli auto tak, aby mohli řidiče vytáhnout. O muže se postarali až do doby příjezdu karlovarských hasičů, ti muži poskytli předlékařskou pomoc a vynesli jen na páteřních nosítkách k vozovce. Zde si jej už převzala záchranná služba. Podle lékaře muž utrpěl zranění kyčlí a hrudníku, pro transport proto povolal vrtulník. Ten přistál na silnici u nehody. Kvůli řešení následků nehody byl provoz na vozovce více než hodinu zcela uzavřený. Po transportu zraněného hasiči asistovali u vyproštění havarovaného vozidla a zároveň jedno družstvo karlovarských hasičů přejelo o zhruba sto metrů dál, kde havarovalo další osobní auto. I tuto dopravní nehodu nahlásil příslušník sboru, která pomáhal u první kolize. Vzhledem k vážnosti zranění podle záchranářů rozhodovala doslova každá vteřina a rychlým přivoláním profesionální pomoci a především osobním nasazením při vyproštění muže pod autem tak příslušník sboru a ostatní svědci zraněnému zachránili život. Hasiči i ostatní záchranáři oceňují nesobecký přístup všech, kterým nebyla nehoda lhostejná, a dokázali v rámci svých možností maximálně pomoct.

 

          FOTOGALERIE ZDE dopravní nehoda u Boru:         

 

Jen o tři hodiny dřív zasahovali hasiči nedaleko u další vážné dopravní nehody. Ta se stala krátce po jedné hodině odpoledne na silnici č. 13 u Sadova. Srazila se zde dvě osobní auta. Hasiči z Karlových Varů a z Ostrova poskytli dvěma zraněným řidičům první pomoc a předali je posádkám záchranné služby. I zde byl provoz na silnici kvůli nehodě zcela uzavřený. Hasiči museli zlikvidovat velké množství uniklých provozních kapalin na vozovce. Po nehodě došlo k zajiskření u autobaterie, svědci nehody z obavy o možný požár použili ruční hasicí přístroj, vyšetřovatel požárů následně vyloučil, že by na vozidle došlo k zahoření. Po necelých dvou hodinách byl provoz na silnici opět obnovený.

 

 FOTOGALERIE ZDE dopravní nehoda na silnici č. 13 u Sadova:  

vytisknout  e-mailem