HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasič David Krhovjak dostal na Dnech NATO medaili za záchranu života

            Medaili s „Čestným uznáním hejtmana Moravskoslezského kraje za pomoc při záchraně lidského života“ převzal v neděli 16.9.2018 profesionální hasič David Krhovjak od hejtmana Ivo Vondráka, a to během Dnů NATO a Vzdušných sil Armády ČR 2018 - přímo na ploše mošnovského letiště, navíc před zraky mnoha tisíců návštěvníků.

            V srpnu minulého roku došlo ve Frýdku-Místku k vážné dopravní nehodě, během níž zůstal v kabině havarované dodávky zraněný a zaklíněný řidič. Celou nehodu viděl příslušník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nstržm. David Krhovjak (slouží na stanici HZS MSK Frýdek-Místek), který měl právě volno. Ani na okamžik nezaváhal, telefonicky oznámil dopravní nehodu na tísňovou linku a následně začal pracovat na vyproštění řidiče z havarovaného vozidla.

            Příslušník HZS MSK využil kromě své zručnosti i velkou dávku improvizace, kdy do rozbitého čelního skla vyřezal pomocí nalezené závitové tyče otvor, kterým vytáhl zraněného řidiče z vozidla. Následně řidiči poskytl prvotní předlékařskou pomoc a předal jej později do péče přivolané posádky zdravotnické záchranné služby.

            „Udělal jsem to, co by na mém místě udělal každý hasič, ať už v zaměstnání, nebo o svém volnu. Získaného ocenění a medaile od pana hejtmana si velice vážím,“ řekl David Krhovjak.

FOTO: Jiří Zerzoň, MS kraj

Odkazy do noveho okna

DavidKrhovjakcestneuznaniamedaile

DavidKrhovjakcestneuznaniamedaile 

Detailní náhled

DavidKrhovjakpredaniuznaniamedaile (1)

DavidKrhovjakpredaniuznaniamedaile (1) 

Detailní náhled

DavidKrhovjakpredaniuznaniamedaile (2)

DavidKrhovjakpredaniuznaniamedaile (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem