HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hašení požáru louky komplikoval vítr.

(30. 6. 2017) Od 16:20 hodin zasahovali hasiči u požáru louky za obcí Kudlovice v okresu Uherské Hradiště. 

Hlášení o požáru pole na ploše většího fotbalového hřiště, na konci obce Kudlovice, přijali hasiči v 16:07 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požárních stanic Uherské Hradiště a Otrokovice, a také dobrovolným hasičům obcí Kudlovice, Traplice, Babice, Spytihněv, Halenkovice a města Staré Město u Uherského Hradiště. Hasiči vyjeli k požáru s celkem sedmi cisternovými stříkačkami.

V době příjezdu první jednotky hořela posečená louka. Plameny se díky silnému větru šířily na pole s řepkou a k lesu, a dále k sedmi včelím úlům. Nasazením několika útočných proudů vody se poměrně rychle podařilo zabránit dalšímu šíření požáru, a tak mohly být některé jednotky odeslány zpět. Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na lesní porost, na pole s řepkou i na včelí úly. Hasební práce byly ukončeny v 16:56 hodin.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů.

Vzhledem k rychlému uhašení požáru nedošlo k materiálním škodám.

Upozorňujeme, že vzhledem k suché zemi stačí sebemenší jiskřička a díky silnému větru může požár narůst do obrovských rozměrů. Stačí k tomu třeba odhozený nedopalek nebo jízda osobním vozem přes pole. Samozřejmostí zůstává dodržování zásad při používání otevřeného ohně v přírodním prostředí, a také respektování zákazů a příkazů v lesích.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem