Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Generální ředitel HZS ČR navštívil Královéhradecký kraj

16. 3. 2016 (Nicole Zaoralová) - Během své dvoudenní návštěvy v Královéhradeckém kraji navštívil generální ředitel HZS ČR, brig. gen. Drahoslav Ryba hasiče na čtyřech stanicích, dále na krajském ředitelství HZS a také na krajském operačním a informačním středisku. Jednání probíhala s vedením HZS kraje, vedením a s představiteli Výkonného výboru a rady represe krajského sdružení dobrovolných hasičů Královéhradeckého kraje a o úzké spolupráci také s primátorem města Hradec Králové a prvním náměstkem hejtmana.  

Jak s prvním náměstkem hejtmana Otakarem Rumlem, tak s primátorem Zdeňkem Finkem hovořil generální ředitel o financování rekonstrukce sportovního stadionu HZS ČR, představil jim novou dotaci pro dobrovolné hasiče a ocenil stávající spolupráci s jednotkami dobrovolných hasičů v kraji.

Brig. gen. Ryba navštívil hasičské stanice v Hradci Králové – Kuklenách, Hořicích, Vrchlabí a Nové Pace.  S hasiči diskutoval o tom, jak se jim na stanicích slouží, o vybavenosti technikou a ptal se hasičů, jak jsou spokojeni s používáním tuzemské dýchací techniky, kterou tento kraj, jako téměř jediný v republice používá. Hasiči hodnotili kladně především nižší pořizovací cenu, nižší náklady na servis a jsou spokojeni i s provozní spolehlivostí.

Na hořické stanici se zajímal i o zamýšlenou rekonstrukci stanice, kterou společně užívají profesionální i dobrovolní hasiči. Toto téma pak probíral i s prvním náměstkem hejtmana kraje, který o problému ví a je nakloněn pomoci s jeho řešením, a také se starostou Hořic Alešem Svobodou.

V Bílých Poličanech se sešel s představiteli Výkonného výboru a rady represe krajského sdružení dobrovolných hasičů Královéhradeckého kraje, kterým vysvětlil principy přidělování nové dotace pro jednotky sdružení dobrovolných hasičů obcí a přiblížil jim materiál určený pro jednání vlády, který se zabývá řešením některých problémů jednotek sdružení dobrovolných hasičů obcí a spolků působících na úseku požární ochrany.

Ze strany vedení HZS kraje byla otevřena problematika velkého nárůstu agendy na úseku stavební prevence a ekonomiky. Do budoucna by bylo potřeba buď počítat s navýšením tabulkových míst na těchto pozicích, nebo se pokusit o zjednodušení agendy. Generální ředitel slíbil, že se touto situací, která jistě netrápí pouze královéhradecké hasiče, bude zabývat.
_MG_0026.JPG
Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová

tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 

vytisknout  e-mailem