Školní a výcvikové zařízení HZS ČR  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Frýdek-Místek – 20.10.2017 - 26 hasičů zdárně ukončilo nástupní odborný výcvik

V pátek 20. 10. 2017 ve Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR ve Frýdku Místku úspěšně ukončilo 26 nových hasičů kurz Nástupní odborný výcvik určený pro podnikové hasiče. 

Tito hasiči po celou dobu sedmitýdenního kurzu byli neustále podrobováni náročným výcviků a úkolům pod vedením zkušených lektorů našich výcvikových středisek. Ačkoliv kurz už řadíme mezi dlouhodobé kurzy, samotní posluchači kurzu ve svých dotaznících poukazují na to, že kurz je dle množství probírané látky a dovedností, které hasič musí zvládat pro budoucí praxi, ještě krátký. Názor samotných absolventů je pro nás velice důležitý. Abychom získali zpětnou odezvu od našich posluchačů, dokázali reagovat na jejich podněty a z dlouhodobého hlediska mohli posoudit, zda něco změnit případně vidět i to co děláme dobře, využíváme na ŠVZ HZS ČR, jako náš kontrolní mechanismus, hodnocení kurzů formou dotazníků. Z toho nám vyplývá, že prováděné kurzy, pokud jsou řádně vyvážené praktickým reálným výcvikem, jsou posluchači vnímány s nadšením. Protože Nástupní odborný výcvik pro podnikové hasiče má už postarší osnovy, pracujeme na návrhu nové aktuální verzi, pokrývající potřeby současné doby. 

Nejen aktuálnost osnov udává, jakým směrem se má ubírat moderní výcvik. Je to právě lektor, který si udržuje v maximální přehled o nejnovějších postupech a technických prostředcích a to nejen u českých hasičů. Zároveň však je to i samotný posluchač, který musí především chtít. To, že chce, je dáno osobností hasiče. Je to dáno touhou naučit se, umět si poradit při zásahu, umět přijímat nové věci. Zde už narážíme na celospolečenský problém. Bohužel do kurzů někdy přicházejí hasiči, mezi kterými se objevuje již na začátku jejich kariéry hasiče názor - nechce se mi. Co s takovými hasiči? Nepustit je dál!!! Pokud se takovýto člověk objeví v kurzech ve ŠVZ HZS ČR, jasně dáme najevo, že musí změnit přístup, musí splnit minimální požadavky danou z normy hasiče. Pokud ne, opustí naše kurzy neúspěšně!!!

26 hasičů nás nyní přesvědčilo, že připraveni jsou, umí a ovládají základní činnosti profesionálního hasiče. Za kolektiv ŠVZ HZS ČR přeji těmto hasičů mnoho úspěchů v profesním životě a šťastné návraty domů. Děkujeme za báječný přístup ke kurzu, jen tak dál!!!

Fotografie zde.


plk. Ing. Jiří Rogowski, mjr. Ing. Tomáš Kulčák - ŠVZ HZS ČR, středisko Frýdek Místek

vytisknout  e-mailem