Technický ústav požární ochrany  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Fotografický kurz vyšetřovatelů požárů

„Kurz digitální fotografie v manuálním režimu pro vyšetřovatelé požárů I. základy“ to je název specializačního kurzu, který se poslední březnový týden konal v prostorách Technického ústavu požární ochrany (dále jen „TÚPO“). 

Kurz byl na základě požadavku TÚPO organizovaný Ministerstvem vnitra - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky (dále jen „MV - GŘ HZS ČR“) a byl primárně určen, jak už sám název  napovídá, vyšetřovatelům požárů. Jeho cílem bylo prohloubení znalostí a osvojení si základních zákonitostí v oblasti pořizování fotodokumentace na místě požáru.

Kurz byl rozdělen na teoretickou a praktickou část, která byla převažující náplní zaměstnání. V teoretické části byli účastníci seznámeni se základními principy fotografování v manuálním režimu, a to s důrazem na nastavení a pochopení základních parametrů nezbytných pro provedení bezvadné fotodokumentace. Pro praktickou část bylo připraveno celkem 8 stanovišť, na kterých se všichni účastníci kurzu poctivě vystřídali. Jednotlivá stanoviště byla uzpůsobena tak, aby se co možná nejvěrohodněji podobala reálným situacím na místě požáru, a to zejména fotografování za špatných světelných podmínek. Na konci každého dne se vždy konala společná diskuse s lektorem kurzu, v rámci které byly pořízené fotografie zhodnoceny a konzultovány jejich případné nedostatky. Vyšetřovatelé se během kurzu taktéž seznámili s novými prostředky pro pořizování dokumentace místa požáru včetně následného zpracování speciálními softwary.  

Na závěr čekal účastníky kurzu zkušební test z nabytých znalostí, který všichni úspěšně absolvovali. Kurz byl všemi účastníky hodnocen velmi kladně, zejména svým přínosem do praxe a profesionálním přístupem lektora Mgr. Zdeňka Marka, jemuž patří společně s MV - GŘ HZS ČR a TÚPO veliké poděkování za jeho organizaci. V letošním roce jsou v plánu ještě další dva kurzy, které budou probíhat v prostorách Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč.

Odkazy do noveho okna

KURZ_HZS17

KURZ_HZS17 

Detailní náhled

KURZ_HZS18

KURZ_HZS18 

Detailní náhled

KURZ_HZS29

KURZ_HZS29 

Detailní náhled

KURZ_HZS51

KURZ_HZS51 

Detailní náhled

KURZ_HZS59

KURZ_HZS59 

Detailní náhled

KURZ_HZS69

KURZ_HZS69 

Detailní náhled

KURZ_HZS94

KURZ_HZS94 

Detailní náhled

KURZ_HZS105

KURZ_HZS105 

Detailní náhled

KURZ_HZS108

KURZ_HZS108 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem