HZS Ústeckého kraje

Předcházíme rizikům

Extrém bike maraton 2015

Delší - 72 km dlouhou trať dokončilo 147 a zkrácenou - 56 km dlouhou trať dokončilo 129 závodníků. 36 závodníků závod nedokončilo.

Letos bylo opět slunečné a extrémně teplé počasí. Na trati se válela oblaka prachu a bylo
nutné ho vydatně zapíjet vydatně zapíjet. Ti z hasičů, kteří nesbírají body do ČP MTB,
zvolili zkrácenou trať  "JUNIOR" a jistě toho rozhodnutí nelitovali.  Na trať hlavního
 závodu odstartovalo v 10:00 celkem 312 bikerů .

Hlavní 72 km dlouhý závod byl opět součástí Českého poháru horských a současně
mistrovstvím České republiky MTB MARATON.      Tradiční byl i vítěz  v kategorii Hasič -
 SUPER BIKER Petr Dobrý, jehož příjmení je vice než výstižné. Druhou a třetí pozici
opět obsadili hasiči z Hradeckého kraje, přičemž Štěpán Karban obsadil i celkové
3. místo v kategorii M 40-49 let.
Nově hodnocená zkrácená trať 56 km se stala záležitostí hasičů z Ústeckého kraje.
Škoda, že nepřijeli chlapci z Varnsdorfu, kteří se zřejmě šetří do USA. Prvenství vyfoukl
domácím Standa Kozák a zaslouženě si odnesl víno z Chrámců a pečenou šunku.
Všichni ocenění příslušníci HZS ČR převzali věcné ceny pořízené z finančních prostředků SKH