HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dvoumilionová škoda po nočním požáru stodoly na Berounsku

V pondělí 9. března půl hodiny před půlnoci přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru stodoly v Malých Přílepech na Berounsku. 

Oznamovatel uvedl, že dochází k velmi rychlému rozvoji požáru, jelikož objekt sloužil jako pila a uvnitř se nacházelo dřevo a různé stroje. Proto byl poplach vyhlášen profesionálním hasičům ze stanice Beroun a dobrovolným jednotkám obcí Chyňava, Malé Přílepy, Vysoký Újezd a Železná.

Po příjezdu k události velitel potvrdil, že požár je v plném rozsahu. Hasiči se tak zaměřili hlavně na ochranu okolních staveb, neboť v těsném sousedství se nachází veterinární klinika a také objekt s chovem drůbeže. Zásah probíhal za pomoci monitoru, tří C a tří D proudů. K zajištění nepřetržité dodávky hasební vody bylo zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla dálkově dopravována.

Vzhledem k tomu, že bylo účelnější nechat uskladněné seno kontrolovaně dohořet, rozhodl před druhou hodinou ranní velitel zásahu o redukci jednotek. Na dohlídku objektu zůstaly pouze dobrovolné jednotky obcí Chyňava a Malé Přílepy, ostatní se vrátily na své základny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Příčinou požáru je dle hasičského vyšetřovatele úmyslné zapálení. Celá událost se obešla bez zranění.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem