HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dvě železniční nehody během jednoho dne, jedna z nich tragická

Nestává se naštěstí často, aby se během jednoho dne stalo více nehod na železnici. V úterý 2. března jsme zasahovali u dvou střetů osobních aut a vlaků, a to u obcí Okrouhlá a Nedabyle. 

Vážná dopravní nehoda se stala u obce Okrouhlá, kde se okolo deváté hodiny dopolední střetl osobní automobil značky BMW s vlakem. Profesionální hasiči ze stanice Milevsko zajistili místo nehody a zabezpečili havarované osobní auto, které vlak po srážce tlačil přibližně 200 metrů po kolejích, proti vzniku požáru. A především ihned zahájili vyprošťování řidiče. Po vyproštění si zraněného ihned převzali zdravotníci ZZS. Ve vlaku nebyl nikdo z cestujících zraněn, všechny tři policisté převezli na železniční stanici Branice. Milevská jednotka pak nehodu předala podnikovým hasičům Správy železnic České Budějovice a krátce po 10. hodině zásah ukončila.

Tragickou nehodu pak řešily složky integrovaného záchranného systému na železničním přejezdu u Nedabyle. Zde vjela řidička se svým vozem značky Ford C-Max pod projíždějící vlak. Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku v 15:46 hodin. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné a vyjela také jednotka podnikových hasičů SŽ České Budějovice. Průzkumem na místě nehody hasiči zjistili, že v značně zdemolovaném osobním autě cestovaly tři osoby. Řidička a jeden spolujezdec byly s vážnými zraněními převezeny do nemocnice. Třetí cestující následkům mnohačetných zranění na místě i přes veškerou snahu záchranářů podlehnul. Ve vlaku cestovalo přibližně 15 osob, z nich nikdo nebyl zraněn. Zasahující hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením a transportem zraněných. Dále zajistili místo nehody i havarované auto. Pro rodinné příslušníky byl na místo povolán psycholog HZS a jeden člen posttraumatického týmu HZS Jihočeského kraje.

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. 3. 2021 (1)

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. 3. 2021 (2)

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. 3. 2021 (3)

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. 3. 2021 (4)

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. 3. 2021 (5)

Dopravní nehoda OA a vlak, Branice - 2. ... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem