HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dopravní nehody na silnici I/13

V pátek, 19. března v podvečer, byla díky hustému intenzivnímu sněžení a teplotám okolo bodu mrazu snížena sjízdnost komunikací na území Libereckého kraje. Profesionální i dobrovolní hasiči v této době vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám s vyproštěním. 

První dopravní nehoda na silnici I/13 v Rynolticích byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena po sedmnácté hodině. Po příjezdu první jednotky PO ze stanice HZS LK Jablonné v Podještědí na místo nehody bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu třech osobních automobilů a jedné dodávky. Tři osoby z jednoho osobního automobilu, který se nacházel mimo komunikaci, bylo nutné vyprostit. S ohledem na počasí, dopřesňující informace i stav na místě nehody postupně dojely na místo události další povolané jednotky PO, včetně rychlého zásahového automobilu (RZA) ze stanice HZS LK Liberec. Na místě zásahu bylo provedeno protipožární opatření a vyproštění osob pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení (HVZ). Při této činnosti hasiči spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou (ZZS), která zajistila následný transport třech zraněných osob do nemocnice. Dalším čtyřem účastníkům nehody byla zasahujícími příslušníky poskytnuta neodkladná předlékařská pomoc a po kontrole lékařem tepelný komfort ve vozidle dobrovolné jednotky obce Rynoltice. Policii České republiky (PČR), která odkláněla po celou dobu zásahu dopravu na vedlejší komunikaci, bylo místo události k došetření velitelem zásahu předáno v půl sedmé večer.

Zasahující Jednotky:
Stanice HZS LK Jablonné v Podještědí, Liberec;
JSDHO Rynoltice, Hrádek nad Nisou, Jablonné v Podještědí;

Druhá dopravní nehoda s vyproštěním, ke které vyjížděla rovněž jednotka ze stanice HZS LK Liberec, necelou hodinu po návratu od předchozí nehody, se stala opět na silnici I/13, tentokrát v Mníšku nedaleko vodní nádrže Mlýnice. Dodávka zde skončila v příkopu a řidič zůstal ve vozidle uvězněn, byl zaklíněn nohou pod volantem. Na místo události  dorazilo jako první Liberecké RZA. Dveře na místě řidiče nebylo možné otevřít, a proto hasiči použili HVZ a osobu z vozidla vyprostili. Osoba byla předána do péče ZZS a jednotka na místě následně usměrňovala dopravu do doby předání místa události PČR, což bylo v půl desáté večer.

Komunikace byla po celou dobu zásahu uzavřena a Policie České republiky odkláněla dopravu na objízdnou trasu. I tento zásah významně komplikovalo počasí. 

Zasahující jednotky:
Stanice HZS LK Liberec;

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

Foto: HZS LK

DN RynolticeDN Rynoltice

DN RynolticeDN RynolticeDN mníšek.jpgDN Mníšek

vytisknout  e-mailem