HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dobrovolní i profesionální hasiči odstraňovali následky prudkého deště ve Zlínském kraji. Aktualizace

(22. 5. 2019) Vodu ve sklepeních rodinných i bytových domů, školek a stacionáře, stromy a další materiál ucpávající koryta vodních toků a kanálů, poškozené hráze rybníků, bahno na silnicích a další nepříjemnosti má na svědomí prudký déšť, který největší škody napáchal hlavně ve východní části Zlínského kraje. 

V 11:04 hodin hasiči přijali první oznámení, kdy oznamovatel sdělil, že v ulici Radhošťská v Rožnově pod Radhoštěm teče z kopce voda po silnici. Hasiči z Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm si po průzkumu vyžádali pytle s pískem, s kterými odklonili tekoucí vodu mimo silnici.

Asi na šedesát minut si déšť vzal polední pauzu, ale o to silněji později udeřil. Od 12:04 hodin hasiči přijímali ve velmi krátkých intervalech hlášení o zatopených sklepech, ucpaných kanalizačních vpustích, dřevu a plastech plavoucích ve vodních tocích, které se zachytávaly u lávek a mostů. Celkem tak přijali oficiálně 150 hlášení. Z toho 113 bylo z území okresu Vsetín, 35 z okresu Zlín a 2 z okresu Kroměříž. V některých hlášeních oznamovatelé sdělili, že voda zatopila několik domů, jako například ve Valašské Polance, kde bylo zatopeno 8 domů. Fakticky tak hasiči zasahovali u mnohem většího počtu událostí.

S následky prudkého deště bojovalo ve vzájemné spolupráci několik desítek dobrovolných i profesionálních hasičů. Nebyly hlášeny žádné ztráty na životech, ani zranění osob.

23. 5. 2019, 17:50 hodin

Od dnešní půlnoci až do 17:00 hodin hasiči evidují 33 událostí, souvisejících s čerpáním vody, čištěním kanálů a komunikací.

Ve 26 případech vyjeli dobrovolní i profesionální hasiči v okresu Vsetín, kdy jen 10 výjezdů bylo v Rožnově pod Radhoštěm. V 7 případech pak hasiči vyjížděli v okresu Zlín.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem