HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Do Ostravské muzejní noci se zapojí tradičně i Hasičské muzeum v Přívozu

Na stovky návštěvníků je opět, jako v několika uplynulých letech, připraveno Hasičské muzeum města Ostravy v rámci sobotního Festivalu muzejních nocí v Ostravě - opět s bohatým programem pro děti i dospělé. Otevřeno zdarma bude Hasičské muzeum mít v sobotu 25.5.2013 od 16 do 24 hodin.
 
Letos se naše oblíbené muzeum v Ostravě-Přívozu v objektu za katolickým kostelem vedle Archivu města Ostravy (boční Zákrejsova ulice) připojí do muzejní noci již počtvrté. Nabídne ukázky hašení, soutěže i bufet. Vše bude doprovázeno komentářem zkušených hasičů.
 
Vedle obvyklých prohlídek historické i moderní techniky se každou celou hodinu uskuteční ukázky hašení ohně (domek s dýmovnicí) historickou technikou a s hasiči v bílých dobových uniformách (17:00 – 22:00) a také ukázky jízdy historickým hasičským vozidlem.
 
Děti si budou moci na dvoře muzea vyzkoušet ruční pumpování vody menšími historickými stříkačkami a trefování do terčů, hasičští preventisté v programu Hasík zde budou mít připraveny hlavně dovednostní a vědomostní soutěže pro děti (i dospělé) o drobné upomínkové ceny, vedle toho hasičskou výstroj k obléknutí. Ceny tradičně poskytlo Město Ostrava.
 
Od 17 do 19 hodin okoření tuto hasičskou zábavu dívčí flétnové trio Fakulty umění Ostravské univerzity. Návštěvníci se budou moci posilnit v bufetu, kde vedle piva a lima budou připraveny uzeniny a třebas i energeticky vydatné smažené tvarůžky.
 
Z programu:
- Výstava historické hasičské techniky
- Projekce doprovodných filmových materiálů
- Statická ukázka moderní techniky HZS MSK
- Soutěže pro děti – v programu Hasík, v pumpování historickými a džberovými stříkačkami, hasičské kuželky
- Ukázka činnosti pracoviště příjmu tísňových volání obsluhovaného profesionálním dispečerem
- Ukázky hašení historickou technikou v dobových uniformách, ukázky jízdy s historickým hasičským automobilem
- Hudební doprovod dívčího flétnového tria fakulty umění Ostravské univerzity a občerstvení

vytisknout  e-mailem